بررسی راهکارهای مدیریت موضوع آب و مهار ریزگردها توسط وزارت امور خارجه

10:14 - 11 خرداد 1401
کد خبر: ۴۲۹۴۱۸۴
دسته بندی: سیاست
در نشست تخصصی وزیر امور خارجه کشورمان با مجموعه مدیران و کارشناسان ارشد حوزه معاونت حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه، آخرین روند موضوعات و مسایل مهم بین‌المللی، برنامه‌ها و روند تعاملات و مشارکت کشورمان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

خبرگزاری میزان - روز گذشته در نشست تخصصی به ریاست امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با مجموعه مدیران و کارشناسان ارشد حوزه معاونت حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه، آخرین روند موضوعات و مسایل مهم بین المللی، برنامه ها و روند تعاملات و مشارکت کشورمان و همچنین فعالیت برخی نهادهای ملی مسئول پروژه ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه مسایل متعدد زیست محیطی، مهاجران و پناهندگان با تمرکز بر اولویت‌ها، برنامه های کاری سال و چگونگی مشارکت و مساعدت وزارت امور خارجه به سازمان ها و نهادهای مرتبط و پیگیری همکاریهای دو و چند جانبه بویژه در مسایل مهم آب و مهار ریزگردها مورد بررسی قرار گرفت و راهکارها برای مدیریت و پیشبرد بهینه این موضوعات توسط وزارت امور خارجه، بررسی شد.

موضوع حقوق بشر و بررسی روندها و رویکردهای بین المللی و همچنین سفر اخیر گزارشگر ویژه آثار منفی اقدامات قهری یکجانبه (تحریم ها) به کشورمان که با هدف بررسی آثار تحریم های نامشروع و ضد بشری بر وضعیت حقوق بشر صورت گرفت نیز از دیگر محورهای این نشست بود.

آیت الله رئیسی در نشست شورای استان تهران که 5 خرداد برگزار شد گفت: آلودگی تهران قابل تحمل نیست و این باید به عنوان یک مسئله محوری مورد توجه قرار بگیرد، بخشی از این آلودگی منشا خارجی دارد که وزیر خارجه و رئیس سازمان محیط زیست را مامور کردم تا پیگیری کنند و باید کشورهای هم‌جوار در این زمینه اقدام کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *