رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

دادستان فردیس از ساخت و ساز ساختمان نیمه کاره‌ای به دلیل تخلفات گسترده جلوگیری کرد

15:05 - 09 خرداد 1401
کد خبر: ۴۲۹۱۱۷۱
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان فردیس از ادامه ساخت و ساز ساختمان نیمه کاره‌ای به دلیل تخلفات گسترده، جلوگیری و کارگاه ساختمانی محل مورد نظر را پلمب کرد.

خبرگزاری میزان - حسین ناصرخاکی با اشاره به صدور دستور قضایی در خصوص تخلفات ساختمانی و عدم رعایت ضوابط ایمنی در یک ساختمان نیمه کاره در شهرستان فردیس بیان کرد: با وصول گزارشی مبنی بر ارتکاب تخلفات عدیده مالک یک ساختمان در حال احداث درمانی در ابتدای جاده ملارد که حسب گزارش شهرداری دارای تخلفات گسترده بود، دادستانی فردیس به این موضوع ورود کرد.

وی افزود: از جمله تخلفات این ساختمان در حال احداث، اضافه بنا در طبقه دوم و مازاد بر پروانه به مساحت ۶۵۴ مترمربع با کاربری مسکونی؛ احداث طبقه سوم مازاد بر پروانه به مساحت حدود هزار متر و تغییر کاربری طبقه اول به مساحت یک هزار و ۳۶۱ متر و طبقه دوم به مساحت یک هزار و ۵۵۴ مترمربع به درمانی، منجر به ۸۴ واحد کسری پارکینگ در پرترددترین منطقه شهر فردیس بود.

بیشتر بخوانید

دادستان تهران از دادسرای ناحیه ۱۲ به صورت سرزده بازدید کرد

دادستان فردیس تصریح کرد: با توجه به عدم ارائه گواهی استحکام بنا و نظر به اینکه بیمارستان‌ها در گروه ساختمان‌های «با اهمیت خیلی زیاد» قرار داشته و در زمان رخداد بلایای طبیعی از قبیل سیل و زلزله باید بی‌وقفه خدمت رسانی کنند؛ اما مالک این ساختمان تاکنون نسبت به ارائه گواهی استحکام بنا اقدام نکرده بود.

وی افزود: پس از بازدید از ساختمان در حال احداث، به منظور حفظ جان شهروندان و جلوگیری از ریزش ساختمان در اجرای بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، بلافاصله دستور پلمب کارگاه ساختمانی و ارجاع پرونده به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری صادر شد.

ناصرخاکی اظهار کرد: مالک تا زمان رعایت ضوابط فنی و شهرسازی و بهداشتی برای کاربری درمانی، امکان ادامه احداث ساختمان را نداشته و هرگونه فروش سهام نیز غیر قانونی است‌.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *