50 مورد دیوارکشی غیرمجاز در اراضی کشاورزی آمل قلع وقمع شد

۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱:۲۵
کد خبر: ۴۲۹۰۸۷۷
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
50 مورد دیوارکشی غیرمجاز در اراضی کشاورزی منطقه چلاو شهرستان آمل قلع وقمع شد.

حبرگزاری میزان- 50 مورد دیوارکشی غیرمجاز در اراضی کشاورزی منطقه چلاو شهرستان آمل قلع وقمع شد و از سوی دادستانی آمل به دهیاران روستاهای منطقه، اداره جهاد و بخشداری جهت انجام تکالیف قانونی در اعلام گزارش ساخت و سازهای غیر مجاز دستورات لازم داده شد.

به منظور حفظ اراضی با ارزش زراعی و باغی شهرستان آمل این تعداد دیوارکشی غیر مجاز که در 4هزار متر مربع از زمین‌های کشاورزی انجام شده بود در قالب تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی با حضور این دادستانی، بخشدار، جهاد کشاورزی، نیروی انتظامی تخریب، قلع و قمع و به وضع سابق بازگردانده شد.

حفظ کاربری اراضی کشاورزی یکی از مهمترین دغدغه‌های دادگستری استان است که دررونق بخشی به تولیدات کشاورزی نیز موثراست وهمواره مسئولان قضایی استان به ادارات خدمات در خصوص ممنوعیت ارائه هرگونه انشعاب و خدمات به ساخت و‌ساز های غیر مجاز اخطارداده اند و از مالکان نیز خواستند تا قبل از هرگونه خرید ملک و احداث ساختمان از امور اراضی اداره جهاد کشاورزی استعلام های لازم را اخذ کنند.

از ابتدای سال جاری تا کنون موارد بسیاری ازبناها و مستحدثات غیر مجاز در اراضی کشاورزی استان قلع و قمع و به حالت اولیه اعاده شده است که بخشی ازآن احکام به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ وبخشی نیز از احکام صادره قطعی از مراجع قضایی بوده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *