رئیس دادگستری کرمان: زندان‌های استان کرمان در وضعیت قابل قبولی قرار دارد/ اشتغال مولد 2 هزار و 481 مورد در زندان های استان

۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸:۱۲
کد خبر: ۴۲۸۷۱۶۸
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه زندان های این استان در وضعیت قابل قبولی قرار دارند، گفت: کنترل وکاهش جمعیت کیفری زندان ها یک الزام قضایی است و باید به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در دیدار با مدیرکل ، معاونان و روسای زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان اظهارکرد: کنترل جمعیت کیفری زندان ها یکی از اهداف مهم سند تحول و تعالی قضایی است و باید در این حوزه به موازات شرایط موجود برنامه ریزی و اقدام کرد.

وی با اشاره به این مطلب که دستگاه قضایی در حقیقت بار آسیب ها و جرایم را بر دوش می کشد، تصریح کرد: در حوزه زندانبانی با معضلتی روبرو شده ایم که نقشی در ایجاد آنها نداشته ایم و از این رو باید راهکارهای قانونی برای رفع آنها را دنبال کنیم.

رئیس دادگستری استان کرمان بیان کرد: با بازنگری در ساختار قضایی کشور و قضا زدایی از برخی اقدامات می توان زمینه را برای بهبود وضعیت زندان ها فراهم کرد و در کنار این موارد باید دید قضات و جامعه نیز به زندان تغییر یابد و زندان ها مکانی برای نگهداری افرادی باشد که حضور انها در جامعه ارمش و امنیت عمومی را به مخاطره می اندازد.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی استفاده از احکام جایگزین حبس و پابند الکترونیکی را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: استان کرمان ظرفیت های زیادی دارد و با استفاده از این ظرفیت ها می توان طرح هایی رااجرایی کرد که در سطح کشور به عنوان نمونه و الگو مطرح شوند.

رئیس دادگستری استان کرمان بیان کرد: زندان های این استان در وضعیت قابل قبولی قرار دارند بنابراین کنترل وکاهش جمعیت کیفری زندان ها یک الزام قضایی است و باید به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.

سید مجتبی حسینی مدیرکل زندان ها واقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان نیز در این دیدار به افزایش 17 درصدی ورودی به زندان ها در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره و بیان کرد: در استان کرمان به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت 405 زندانی وجود دارد که این تعداد بیشتر از میانگین کشوری بالاتر است.

وی بیان کرد: در مجموع 71.3 درصد ازمددجویان زندان های استان متاهل و 8.3 درصد غیربومی هستند.

حسینی اظهار کرد: در حال حاضر تمامی دادرسی ها در زندان ها به صورت الکترونیک انجام می شود.

وی همچنین گفت: در حال حاضر 2 هزار و 481 مورد اشتغال مولد در زندان های استان کرمان وجود دارد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *