یک محکوم به قصاص در انزل ارومیه با کمک دادگستری آذربایجان غربی به زندگی بازگشت

22:51 - 06 خرداد 1401
کد خبر: ۴۲۸۶۸۲۰
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از سازش دومین پرونده قتل عمد در بخش انزل ارومیه خبرداد.

خبرگزاری میزان - ناصر عتباتی گفت: در پی وقوع یک فقره قتل عمدی درسال 96 در بخش انزل ارومیه رسیدگی به پرونده انجام و دادگاه کیفری یک حکم قصاص نفس مرتکب را صادر و دیوان عالی کشور رای صادره را تایید کرد و پس از گذراندن مراحل اجرایی پرونده مستعد اجرای حکم قرار گرفت.

عتباتی ادامه داد: برای روز شنبه موعد اجرای حکم تعیین شده بود و همه چیز فراهم برای اجرای قصاص بود، لکن تلاش‌ها و زحمات فراوان گروه‌های صلح وسازش،ریش سفیدان محلی خصوصا سرعشیره ها و ائمه جمعه و جماعات و قضات دادگستری که از مدتها پیش شروع شده بود روز جمعه یک روز قبل از اجرا به ثمر نشست.

وی افزود: در روز مقدس جمعه و مقارن با شهادت امام صادق علیه السلام همه گروه‌های سازشی با همراهی حوزه ریاست دادگستری استان در منزل یکی از سران عشایر در محال انزل حاضر و پس از چند ساعت تلاش رضایت اولیای دم اخذ و قاتل از چوبه دار نجات و امکانی برای حیات دوباره یافت.

عتباتی با تمجید از ولی دم مرحوم مقتول در گذشت از خون فرزندشان گفت: امروز سنت حسنه الهی صلح وسازش در این منطقه جلوه کرد و موجب شادی و خرسندی اهل محل و یک گام بلند در نهادینه کردن فرهنگ سازش در جامعه بود که تحسین همگان را برانگیخت.

عتباتی با بیان اینکه این سازش دومین سازش قصاص در سال جدید است از همه اقشار و فعالان اجتماعی خواست در زمینه صلح و سازش احساس مسولیت کنند و دراین راه قدم بردارند که یقینا رضایت خداوند متعال هم دراین است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *