بیش از 6 هزار مترمربع بنای غیرمجاز در رامهرمز تخریب شد

۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱:۴۵
کد خبر: ۴۲۷۹۷۳۳
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب رامهرمز استان خوزستان از قلع و قمع سه بنای غیرمجاز به مساحت بیش از شش هزار متر مربع در این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام محمد حسین‌زاده در گفت‌وگو با میزان، اظهار کرد: پس از صدور دستور قضایی و با حضور قاضی اجرای احکام، سه مورد دیوارکشی به مساحت شش هزارو 612 متر مربع قلع و قمع در روستاهای بنه کریم و کمتوله شهرستان رامهرمز تخریب شد.

وی هدف از این اقدام را جلوگیری از تغییر کاربری‌ها و ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغ ها و اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰قانون حفظ کاربری اراضی زراعی عنوان کرد وگفت: سال گذشته نیز با درخواست جهاد کشاورزی شهرستان و با حضور ماموران انتظامی و نماینده دادستان و سایر عوامل، مجموعا ۱۰مورد تغییر کاربری غیرمجاز به مساحت 37 هزار متر مربع، در اراضی زراعی و باغی شهرستان رامهرمز مورد قلع و قمع قرار گرفت.

دادستان شهرستان رامهرمز استان خوزستان با بیان اینکه بر اساس قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی جرم محسوب می‌شود، از شهروندان خواست تا قبل از انجام هرگونه اقدام در اراضی زراعی و باغی اعم از تفکیک، دیوار و فنس‌کشی، احداث بنا و … به جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه کنند.

انتهای پیام/



ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *