هشدار وزیر اقتصاد به کارخانجات تولید کاغذ واگذارشده براساس اصل ۴۴

۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۷:۲۱
کد خبر: ۴۲۷۶۱۱۴
دسته بندی‌: اقتصاد ، اقتصاد ایران
ظهر امروز وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب در محل مصلی تهران از غرفه های این نمایشگاه بازدید و با فعالان حوزه نشر به گفتگو پرداخت.

خبرگزاری میزان _ به گزارش شادا، خاندوزی در ابتدای این بازدید در دیدار با معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بررسی مشکلات و موانع حوزه نشر کتاب در چارچوب وظایف و مأموریت های وزارت اقتصاد، مقرر شد، زمینه رفع این مشکلات با برگزاری جلسات هماهنگی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ با سازمان های تابعه وزارت اقتصاد از جمله سازمان امور مالیاتی در کوتاهترین زمان برگزار شود.

خاندوزی در این بازدید و در جمع خبرنگاران گفت؛ در این مقطع زمانی که فضای اقدامات اساسی در حوزه اقتصاد جدی است بنده در نمایشگاه کتاب تهران به عنوان یک رویداد تاثیرگذار و دارای قدمت و اعتبار در داخل و خارج، حاضر شدم تا در عمل به عنوان یک مسئول اقتصادی اعلام کنم ما به نگاه راهبردی رهبر معظم انقلاب در اهمیت اقتصاد و فرهنگ به عنوان دو بال محرکه‌ی کشور باور داریم.

وی در ادامه افزود؛ اقتصاد نشر هم به جهت گردش و دور مالی، هم تنوع محصولات و هم تعداد مخاطب بزرگترین اقتصاد در حوزه فرهنگ است.

خاندوزی با بیان اینکه وزارت اقتصاد آماده است در کنار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نگاه و مشورت تخصصی، به طور خاص تقویت تولید کاغذ، به حرفه‌ای تر شدن این اقتصاد و توسعه پایدار آن کمک کند، اظهار داشت، به کارخانجات تولید کاغذ که براساس اصل ۴۴ واگذار شده اند ولی به تعهدات خود در قرارداد واگذاری عمل نکرده و تولید کاغذ را در شرایط فعلی با تنگنا مواجه کرده اند، هشدار می دهیم که سال ۱۴۰۱ باید تولید خود را به ظرفیت واقعی نزدیک کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha