وزیر بهداشت: بومی گزینی دانشجویان دستیاری به استان‌ها واگذار می‌شود

۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷:۵۶
کد خبر: ۴۲۷۵۵۶۷
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بومی گزینی دانشجویان دستیاری تخصصی و تفویض جذب دانشجوی دستیاری تخصصی به استان‌ها خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهرام عین اللهی عصر پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت در اجلاس روسای دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که در مازندران برگزار شد ، گفت: امسال گزینش و جذب دانشجوی دستیاری تخصصی شرایط ویژه ای یافته و در پذیرش دستیاری ، بومی گزینی می شود تا  متخصصان پس از آموزش و فارغ التحصیلی برای ارائه خدمت به محل خود بازگردند.   

افزایش ۲۰ درصدی پذیرش دانشجوی پزشکی در مناطق محروم  

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین اعلام کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو در مناطق محروم  ۲۰ درصد افزایش یافته و از ۸ هزار به ۹۶۰۰ دانشجو افزایش می یابد.   

ضرورت ساخت خوابگاه‌های متاهلی   

عین اللهی از روسای دانشگاه ها خواست با کمک خیرین و سرمایه گذاران ساخت خوابگاه های دانشجویی و متأهلی را افزایش دهند و تاکید کرد: نظام سلامت باید در مساله افزایش جمعیت منسجم ، کارآمد و مؤثر  موثر عمل کند.    وی با اشاره به دغدغه های رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص جمعیت و پیام اخیر ایشان، یادآور شد: قرارگاه عملیاتی جمعیت به منزله یک ستاد باید در هر دانشگاه علوم پزشکی کشور تشکیل و اقدامات عملی و نتایج حاصله را به طور مستمر و منظم به وزارتخانه اعلام کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha