نتايج معرفی شدگان به مصاحبه دکتری اعلام شد

۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱:۲۷
کد خبر: ۴۲۷۴۶۵۰
امروز نتايج معرفي شدگان به مصاحبه دکتري اعلام شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش سازمان سنجش ، عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در حاشیه دومین روز برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ در دانشگاه شهید بهشتی گفت:  امروز ۳۳۱ هزار داوطلب در ۳۵ رشته امتحانی با هم به رقابت می کنند.

وی درباره زمان اعلام نتایج معرفی شدگان به مصاحبه دکتری نیمه متمرکز سال 1401 گفت : امروز 29 اردیبهشت ماه نتایج معرفی شدگان چند برابر ظرفیت از طریق درگاه اینترنتی این سازمان اعلام شد و داوطلبان با در اختیار داشتن شماره داوطلبی یا شماره پرونده و اطلاعات شناسنامه¬ای می توانند كارنامه نتيجه انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.

 پورعباس با اشاره به اینکه : مجموعا 24 هزارو254 نفر در آزمون نیمه متمرکز دکتری امسال پذیرفته می شوندگفت: ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 12هزار و 716 نفر و ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه آزاد اسلامی 11 هزارو538 نفر است.

 وی افزود: داوطلبانی که براساس کارنامه ی نتيجه انتخاب رشته ، داراي حدنصاب نمره علمي لازم بوده و برای مصاحبه به یک یا چند کدرشته محل انتخابی معرفی شدند لازم است مطابق با اطلاعيه دانشگاه‌های مربوط که در درگاه اطلاع‌رسانی هردانشگاه منتشر می شود به منظور انجام مراحل مختلف مصاحبه اقدام کنند.

وی افزود: داوطلبان لازم است برای کسب اطلاعات لازم در خصوص شرایط و ضوابط شرکت در مصاحبه دانشگاه ها و مدارک لازم ، اطلاعيه اعلام فهرست اسامي معرفي‌شدگان چندبرابر ظرفيت دكتري را که به همراه اعلام نتایج در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی:  www.sanjesh.org  منتشر می شود به دقت مطالعه کنند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: گزينش نهايي داوطلبان در هر كدرشته‌محل براساس نمره كل نهايي حاصل از نمره علمي آزمون متمركز و نمرات مراحل مختلف ارزيابي تخصصي مطابق با نمودار مندرج در بند الف صفحه 16 دفترچه راهنمای ثبت نام و با توجه به اولويت كدرشته‌محل‌هايي كه براي مصاحبه معرفي شده‌اند، انجام و نتایج نهایی نیمه اول شهریورماه اعلام می شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha