فصل جدیدی از تعاملات سازنده با گمرک در راه است

۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸:۵۰
کد خبر: ۴۲۷۳۰۴۲
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
معاون سازمان اموال تملیکی بر آغاز فصل جدیدی از تعاملات سازنده و دوسویه در راستای مرتفع‌سازی مشکلات به‌ویژه در زمینه کالاهای سنواتی گذشته تاکید کرد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، سعید غلامی باغی عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری و فروش اموال منقول این سازمان به اتفاق تیم شورای فروش متشکل از مدیران‌کل حقوقی، مالی، ارزیابی و فروش طی سفری دو ‌روزه به استان گیلان، ضمن دیدار با صادق برزگر ناظر ستاد گمرکات استان و مدیرکل گمرک بندرانزلی، از انبارهای اموال تملیکی این استان و اماکن گمرکی منطقه آزاد نیز بازدید به عمل آوردند.

همچنین برای اولین بار جلسه شورای فروش سازمان اموال تملیکی در خارج از ستاد و در یکی از استان‌های کشور برگزار گردید که می‌توان آن را گامی در راستای تمرکز زدایی و شناخت مسایل و مشکلات استان‌ها تلقی نمود. 

معاون سازمان اموال تملیکی و ناظر گمرکات استان گیلان در این دیدار، مسایل و موانع پیش روی سازمان های مربوطه را مورد بررسی قرار دادند و بر آغاز فصل جدیدی از تعاملات سازنده و دوسویه در راستای مرتفع‌سازی مشکلات به‌ویژه در زمینه کالاهای سنواتی گذشته تاکید نمودند.

غلامی باغی در بازدید از انبار لولمان این استان، وضعیت انبار فوق در زمینه چیدمان، و نگهداری کالاها و صیانت از اموال بیت‌المال را مطلوب ارزیابی کرد با این حال، شرایط نگهداری برخی کالاها در محوطه های گمرکی منطقه آزاد را نامطلوب برشمرد و خواهان تغییر جدی در فرایند رسیدگی و تعیین تکلیف برخی پرونده های مهم استان و تسریع در تحویل کالاهای متروکه به منظور جلوگیری از رسوب و فساد کالا در این ‌اماکن گردید.

وی ابراز امیدواری کرد که این امر مهم با ایجاد فضای تعامل و ‌همدلی میان سازمان اموال تملیکی، گمرک، بنادر و ‌مناطق آزاد حاصل خواهد شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha