پولادگر: تا زمان انتخابات فدراسیون شمشیربازی سرپرست معرفی می‌کنیم/ بازنشستگی مرادی قطعی اعلام نشده

۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۷:۵۵
کد خبر: ۴۲۶۸۲۲۸
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
معاوت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: در جهان می گویند زادگاه انسان هتل نیست که‌ وقتی سرویس و صبحانه خوبی نمی‌دهند آن را رها کنی و به سراغ هتل دیگری بروی.

خبرگزاری میزان - سید محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درباره حواشی ایجاد شده برای وزنه‌برداران و وضعیت رشته‌های مختلف صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در زیر می‌خوانید.

*به نظر من در حق نظام جمهوری اسلامی در این حوزه کم‌لطفی می‌شود. امروز شاهد بودید که شرایط و امکانات در همین رشته تیراندازی در کشور ما اگر در دنیا بی نظیر نباشد، کم نظیر است. این شرایط و امکانات زمانی ایجاد شد که تیراندازی ما در دنیا هیچ مدالی در عرصه بین المللی نداشت روی آن سرمایه‌گذاری شد و امروز هم به نتیجه نشست. 

*ورزشکارانی که روی آن‌ها سرمایه‌گذاری شده، اینگونه به ریشه و زادگاه خود ظلم می‌کنند آیا این علامت سوال در ذهن همگان ایجاد نمی‌شود که اگر در این کشور بی توجهی و شرایط شکوفایی نبود، آن‌ها در عرصه بین‌المللی چه می‌کنند؟ امروز شرایط از هر نظر مهیاست تا ورزشکاران با استعداد از فرصت ها استفاده کنند. آیا به هر دلیلی رواست که پدر و مادر و زادگاه خود را رها کنیم؟ به دلیل اقتضای شغلی من سال‌های سال کشورهای دیگر را دیدم و می‌دانم شرایط و امکانات در کشور ما کم‌نظیر و در برخی رشته‌ها بی نظیر است.

*در جهان می گویند زادگاه انسان هتل نیست که‌ وقتی سرویس و صبحانه خوبی نمی‌دهند آن را رها کنی و به سراغ هتل دیگری بروی. اینجا زادگاه، ریشه و آب و‌خاک‌ ماست و به هیچ دلیلی ترک زادگاه قابل قبول نیست. برخی ورزشکاران که در این دام افتادند و‌ کم‌لطفی کردند، واقعا بهترین شرایط را داشتند که در هیچ‌کجای دنیا برای آن‌ها مهیا نشده و‌ قابل تکرار نیست. حتی اگر ادعا می‌کنند از طرف برخی نهادها و وزارتخانه‌ها به آن‌ها کم‌لطفی شده است، موهبت و مهری که مردم به آن‌ها دارند، قابل تکرار نیست. ای کاش حداقل به حرمت مردم این ظلم را نمی‌کردند.

*یک قهرمان ملی قبل از هر چیز باید عرق ملی داشته باشد و این تنها چیزی است که‌کمک می‌کند تا این ظلم را در حق خود نکنند. هر مدال با هر رنگ و اعتباری که باشد اگر  همراه با ملیت و ریشه درست نباشد هیچ ارزشی ندارد و این را از بچه‌هایی که این فریب را خوردند هم شنیدم و‌ آن‌ها می‌گفتند شادی و شعف و آبرویی که در کشور خودمان ایجاد می‌شود در هیچ کجا حاصل نمی‌شود.

*بحث حضور سه دوره‌ای روسای فدراسیون‌ها از بخش حقوقی ریاست جمهوری استعلام شده و به دنبال حل آن هستیم.  در حوزه قانون بازنشستگی هم شاهد اتفاق تلخی در ورزش بودیم‌. میانگین سنی روسای فدراسیون های بین المللی بالای ۷۰ سال است و در ورزش دنیا بازنشستگی وجود ندارد. 

*در ورزش همانطور که کسوت اهمیت دارد در حوزه مدیریت آن نیز اینگونه است و کسانی که سال‌ها کسب تجربه کردند و تازه لیاقت نشستن بر کرسی مدیریت را پیدا می‌کنند، اما ما با این قانون بازنشستگی شرایط را تغییر دادیم. البته این قانون است و باید به آن احترام گذاشت. بحث حداکثر سه دوره ریاست هم اینگونه به ورزش لطمه می‌زند و‌ امیدوارم بتوانیم با کمک دولت از سرمایه‌های ورزش کشور محروم‌ نشویم.

*بازنشستگی مرادی قبلا مطرح شده بود. بازنشستگی وی قطعی به ما اعلام نشد و شرایط جدید دیگری ایجاد نشده است. 

*قطعا تا زمان انتخابات فدراسیون شمشیربازی سرپرست معرفی می‌کنیم ولی فرد مورد نظر هنوز مشخص نیست.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *