‎شگفتی‌سازی فدراسیون دوومیدانی در ناکارآمدی/ فروپاشی در رشته مادر و مدال‌آور

۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰:۲۳
کد خبر: ۴۲۶۶۴۰۴
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
مسابقات دوومیدانی قهرمانی جوانان کشور در حالی چند روز پیش برگزار شد که با استقبال بسیار کم ورزشکاران و همچنین ثبت رکوردهای بسیار ضعیف روبرو شد.

خبرگزاری میزان - مسابقات دوومیدانی قهرمانی جوانان کشور در حالی در دو بخش دختران و پسران در روزهای 22 و 23 اردیبهشت ماه برگزار شد که با استقبال بسیار کم ورزشکاران و همچنین ثبت رکوردهای بسیار ضعیف روبرو شد.

‎فدراسیونی که نتوانست زیر مجموعه‌های خوبی برای اداره این ورزش پایه فراهم کند و تنها به دوستان و رفقای خود اکتفا نمود این روزها نتیجه ضعف مدیریتی و ناکارآمدی را در آن به وضوح می‌بینیم.

‎*پس حاصل کمیته‌ها و شورای راهبردی فنی فدراسیون چه شد؟

‎ایران دارای ۳۱ استان و در مجموع یک هزار و ۵۱۸ شهر است، اما با تاسف می‌بینیم که در برخی از ماده‌‌های مسابقات دوومیدانی جوانان کشور در حد یکی، 2 نفر و حداکثر به تعداد انگشتان یک دست، شرکت‌کننده حضور داشته که حتی خود مسئولان فدراسیون هم از اهدای مدال در یکی از رشته‌های تیمی خجالت کشیدند، چرا که این ماده یک شرکت‌کننده بیشتر نداشت، آن هم رشته ده‌گانه‌ای که روزی هادی سپهرزاد در آسیا و جهان حرفی برای گفتن داشت، اما امروز حتی در رده سنی جوانان علاقمند هم ندارد.

جالب‌تر اینکه مربیان مطرحی که خود روزی زحمت و تجربه این رشته را کشیده‌اند، کجا هستند و اکنون چه کسانی جایگزین شده‌اند‌؟ فدراسیونی که نتوانسته در جذب استعدادها، جذب بودجه و درآمدزایی اقدامات مفیدی انجام دهد، باعث شده تا این روزها شاهد یک فروپاشی اساسی و زیربنایی در رشته پرمدال دوومیدانی در کل ایران باشیم.

‎استان‌های مطرح و‌ ورزشکاران تیم‌هایی مانند اصفهان، قزوین، خراسان رضوی، آذربایجان، کرمانشاه، فارس، همدان، مازندران، خوزستان، بوشهر، چهار محال و بختیاری اکنون کجای جدول هستند و چه رکوردهایی ثبت کرده‌اند. روزی همه این استان‌ها دارای ورزشکاران مطرح و تیم‌های قدرتمندی بودند.

‎رکوردها در بیشتر رشته‌ها به زحمت به رکوردهای ملی می‌رسد، چه برسد به اینکه به رکوردهای ورودی قهرمانی جهان نزدیک باشند. چنین نتایجی نوید روزهای خوبی برای دوومیدانی ایران را نمی‌دهد.

‎ انتظار داریم حداقل وزیر ورزش و جوانان که سردی و گرمی این رشته پایه را چشیده و خود از قهرمان این رشته پایه و المپیکی بوده است دیگر سکوت اختیار نکند و هرچه سریع‌تر ورود کند تا از نابودی کامل این رشته جلوگیری شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha