معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ، شهادت خبرنگار فلسطینی «الجزیره» را محکوم کرد

۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۲:۴۷
کد خبر: ۴۲۶۴۱۲۳
​معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی اقدام رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن خبرنگار فلسطینی را محکوم کرد.

خبرگزاری میزان – طبق اعلام روابط‌عمومی معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ​معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اقدام رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن «شیرین ابوعاقله»، خبرنگار فلسطینی شبکه رسانه‌ای «الجزیره» در کرانه باختری را محکوم کرد و این رفتار سبوعانه را نمایانگر وحشت این رژیم غاصب از برافراشتن درفش حقیقت از سوی روزنامه‌نگاران آزاده دانست.

فرشاد مهدی‌پور همچنین در نامه‌ای خطاب به رئیس هیئت مدیره شبکه رسانه‌ای الجزیره، شهیده «شیرین ابوعاقله» را یکی از نمادهای مقاومت و آزادی‌خواهی در رسانه‌های عربی و بین‌المللی دانست و این جنایت را مهر تایید دیگری بر ماهیت خودکامگی این رژیم جعلی و اشغالگر عنوان کرد.

در پیام فرشاد مهدی‌پور به شیخ حمد بن ثامر آل ثانی آمده است:

جناب «شیخ حمد بن ثامر آل ثانی»، رئیس محترم هیئت مدیره شبکه رسانه‌ای «الجزیره»

همکاران گرامی شبکه رسانه‌ای الجزیره

با اندوه فراوان، خبر شهادت شهیده «شیرین ابوعاقله» یکی از نمادهای مجسم مقاومت و آزادی‌خواهی در رسانه‌های عربی و بین‌المللی را به دست ارتش رژیم صهیونیستی، که مهر تایید دیگری بر ماهیت خودکامگی این رژیم جعلی و اشغالگر است را دریافت کردیم.

بدون تردید این اقدام سبوعانه، نمایانگر ترس و وحشت این رژیم غاصب از برافراشتن درفش حقیقت از سوی روزنامه‌نگاران آزاده و در راس آن‌ها، همکار شهیده‌تان خواهد بود؛ خبرنگار آزاده‌ای که به مدت بیست و پنج سال، روایتگر راستین جنایت‌های این رژیم اشغالگر در فلسطین برای مردم سراسر دنیا دنیا بوده است.

بدینوسیله وقوع این حادثه ناگوار را به جنابعالی، همه آزادی‌خواهان سراسر دنیا و به‌ویژه رسانه‌های آزاد تسلیت گفته و بر اهمیت و مقدس بودن اقدامات رسانه‌ای شما در فلسطین و در راستای افشای جنایات این رژیم، تاکید می‌کنیم.

در پایان، دست شما و تمام روزنامه‌نگاران فلسطینی و همه خبرنگاران آزاده‌ای که همواره پیگیر احقاق حقوق مردم مظلوم فلسطین هستند را می‌فشاریم؛ هم‌آنانی که امروز یکی از بهترین همکاران رسانه‌ای خود را از دست داده اند؛ خبرنگار متهور و شجاعی که همگان بر تخصص و تعهد او شهادت می‌دهند.

«شیرین ابو عاقله» خبرنگار الجزیره  که یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین چهره‌های رسانه‌ای در سطح فلسطین به‌شمار می‌رفت، در جریان پوشش خبری حوادث و درگیری‌های اردوگاه جنین، به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر صهیونیست به شهادت رسید.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha