سرفصل‌های آموزشی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تدوین شد

۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶:۰۵
کد خبر: ۴۲۵۰۶۰۱
سرپرست اداره جوانی جمعیت و رییس دبیرخانه قرارگاه عملیاتی سلامت و جوانی جمعیت وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی از تدوین سرفصل‌های آموزشی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت خبر داد.

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام وبدا، صابر جباری با اعلام این خبر در ششمین جلسه قرارگاه عملیاتی حمایت از سلامت خانواده و جوانی جمعیت، گفت: در راستای اجرایی شدن مواد 28، 35 و 46 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، سرفصل های آموزشی مورد نیاز برای سه سطح مدیران، کارشناسان بهداشتی و عموم مردم تدوین شد.

  وی افزود: همچنین مواد 6، 15، 17، 20 و 35 این قانون در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی تابعه با ابلاغ کمیته پشتیبانی و هوشمندسازی معاونت توسعۀ قرارگاه عملیاتی سلامت و جوانی جمعیت، اجرایی شده است.

  رئیس دبیرخانه قرارگاه عملیاتی سلامت و جوانی جمعیت یادآور شد: در راستای اجرای مصوبات قبلی قرارگاه عملیاتی حمایت از سلامت خانواده و جوانی جمعیت کمیته های بهداشت، فرهنگی، رسانه و پشتیبانی و هوشمندسازی که در ساختار و شرح وظایف دبیرخانه ملی این قرارگاه مصوب شده بود تشکیل شد.

  جباری طراحی و برنامه ریزی مراسم سالروز ملی جمعیت و بزرگداشت هفته ملی جمعیت را اقدام دیگر دبیرخانه قرارگاه عملیاتی سلامت و جوانی جمعیت در راستای اجرای مصوبات قرارگاه برشمرد و گفت: از اساتید و کارکنان وزارت بهداشت که در سال 1400 ازدواج کرده یا صاحب فرزند شده اند توسط کمیته فرهنگی قرارگاه تقدیر به عمل خواهد آمد.   

سرپرست اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت بیان داشت: دستورالعمل هفته ملی جمعیت توسط کمیته بهداشت و دستورالعمل فرهنگی هفته ملی جمعیت توسط کمیته فرهنگی قرارگاه عملیاتی سلامت و جوانی جمعیت وزارت بهداشت، جهت ابلاغ به دانشگاه های علوم پزشکی کشور تدوین شده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *