رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

چرا در بهار خواب آلوده‌ایم؟

11:49 - 11 ارديبهشت 1401
کد خبر: ۴۲۴۹۵۶۹

یک متخصص داخلی گفت: زمانی که بهار فرا می‌رسد، تمام گیاهان شروع به برگ و گل دادن می‌کنند و از آنها ذرات ریزی در فضا به نام «پولن» منتشر می‌شود که با تنفس ما وارد سیستم تنفسی و ریه شده و ایجاد حساسیت، خواب‌آلودگی و سستی می‌کند.

خبرگزاری میزان _ فارس نوشت: ایرج خسرونیا، درباره «علت خواب‌آلودگی افراد در فصل بهار»، اظهار داشت: زمانی که بهار فرا می‌رسد، تمام گیاهان شروع به برگ و گل دادن می‌کنند و از آنها ذرات ریزی در فضا به نام «پولن» منتشر می‌شود که با تنفس ما وارد سیستم تنفسی و ریه شده و ایجاد حساسیت، خواب‌آلودگی و سستی می‌کند که این حساسیت است.

وی ادامه داد: گاهی اوقات این حساسیت زیاد است؛ مانند احساس خارش، تورم، کهیر و بعضی اوقات فقط به صورت خستگی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ نشان می‌دهد. این به علت آلودگی هوا، البته نه مواد مضر، بلکه به خاطر گیاهان ریزی است که وارد سیستم تنفسی می‌شود و این ذرات در همه جا وجود دارد.

رئیس انجمن متخصصان داخلی افزود:‌ به طوری که مشاهده می‌کنیم وقتی از خانه بیرون آمده و در خیابان حرکت می‌کنیم کف خیابان ذرات سبز رنگی وجود دارد.

انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *