آزادی قدس در گرو اتحاد هر چه تمام‌تر جوامع مسلمان علیه استکبار جهانی است

7:24 - 09 ارديبهشت 1401
کد خبر: ۴۲۴۷۱۱۶
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: ملت‌های مسلمان همواره نسبت به توطئه‌های دشمنان آگاه بوده اند، در نتیجه اقدامات آنان باعث اتحاد هر چه تمام‌تر جوامع مسلمان علیه استکبار جهانی می‌شود و در نهایت ادامه این مبارزات به آزادی قدس شریف و اراضی فلسطینیان می‌انجامد.

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری در بزرگترین مراسم آنلاین روز قدس که پنج شنبه شب از شبکه‌های مجازی پخش شد، با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی بیش از ۴۰ سال پیش آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامیدند، تاکید کرد که روز قدس اولویت تمامی مسلمانان جهان تا زمان آزاد شدن قدس شریف و مسجد الاقصی از یوغ اشغالگری رژیم غاصب صهیونیستی است.

حجت الاسلام و المسلمین شهریاری با اعلام اینکه ۸۰ کشور این روز را گرامی می‌دارند، اظهار داشت: گرامی‌داشت روز قدس فرصت مغتنمی برای اعلام اتحاد و همبستگی بین ملل مسلمان در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی و سرزمین‌های فلسطینی است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امروز امت اسلام بیش از پیش از توطئه‌های دشمنان اسلام علیه کشور‌های اسلامی و ملل مسلمان آگاه شده است، تاکید کرد: دولت‌های استکباری و در راس آن آمریکا در پس نقشه‌ها و توطئه‌های خود و با اتخاذ معیار‌های دوگانه تنها به منافع خود توجه می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین شهریاری در توضیح این معیار‌های دوگانه استکبار جهانی به موضوع فلسطین و سرزمین‌های اشغالی اشاره کرد و گفت: در قبال موضوع فلسطین معیار‌های دوگانه کاملا مشهود است. استکبار در قبال آنچه که سرزمین‌های فلسطینی در غزه و مسجد الاقصی در حال روی دادن است، سکوت اختیار کرده است، در حالی که نیرو‌های رژیم صهیونیستی در حال انجام جنایات خود در خیابان‌ها هستند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان سالهاست در حال تخریب نابودی املاک و اراضی و دارایی مردم فلسطین در سرزمین‌های تحت اشغال هستند، اذعان کرد: این گروه‌های اوباش یهودی تحت حمایت مقامات صهیونیستی در حال جنایت علیه ملت فلسطین هستند، اماکن آن‌ها را تخریب می‌کنند و ما شاهد هستیم که نیرو‌های نظامی رژیم صهیونیستی اجازه دسترسی و ورود فلسطینیان به اماکن مقدس خود را نمی‌دهند. آن‌ها محدودیت‌ها را برای مردم فلسطین افزایش داده اند و تعداد ایست‌های بازرسی نیز به تعداد قابل توجهی در مناطق رفت و آمد فلسطینی‌ها قرار دارد که مشکلات عدیده‌ای را به دنبال داشته است.

وی با تاکید بر اینکه این‌ها بخش کوچکی از محدودیت‌های ایجاد شده برای ملت فلسطین است، تصریح کرد: موضوع آتش زدن کتاب مقدس قرآن، توهین به پیامبر گرامی اسلام (ص) و اهانت به اماکن مقدس مسلمانان نیز بخش دیگری از جنایات این رژیم منحوس است که همه ما آن را به شدت محکوم می‌کنیم و از دولت‌های غربی خواستاریم تا از معیار‌های دوگانه در اهانت به مقدسات مسلمانان دست بر دارند.

حجت الاسلام و المسلمین شهریاری در عین حال به موضوع اقدام برخی دولت‌های خودفروخته عربی در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: این اقدامات در حالی صورت می‌گیرد که ملت‌های این کشور‌ها نسبت به اقدام حاکمان خود اعلام انزجار کرده و نسبت به تبعات آن هشدار داده اند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: ملت‌های مسلمان همواره نسبت به توطئه‌های دشمنان آگاه بوده در نتیجه اقدامات آنان باعث اتحاد هر چه تمام‌تر جوامع مسلمان علیه استکبار جهانی می‌شود و در نهایت ادامه این مبارزات به آزادی قدس شریف و اراضی فلسطینیان می‌انجامد.

وی در پایان از همه کشور‌ها اسلامی خواست تا با اتحاد و همبستگی از فرصت روز قدس برای نمایش اتحاد علیه دشمن مشترک یعنی اسرائیل غاصب بهره ببرند و اظهار کرد: اقدامات غربی‌ها در توهین به مقدسات مسلمانان، جلوگیری از پوشش حجاب در دانشگاه‌ها و مدارس کشور‌های غربی، آتش زدن قرآن و اقدامات سرکوب گرایانه علیه فلسطینیان تحت مبارزه با تروریسم باعث وحدت هر چه بیشتر فلسطینیان خواهد شد و آتش خشم مسلمانان جهان دامن دشمنان اسلام را خواهد گرفت. 

انتهای پیام/


برچسب ها: فلسطین روز قدس

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *