سود و اصل سهام عدالت متوفیان تعیین و تکلیف می‌شود

۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴:۳۵
کد خبر: ۴۲۰۵۶۳
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
مدیر کل دفتر امور سهام سازمان خصوصی سازی گفت: تمامی حقوق مربوط به سهام عدالت متوفیان و سود سهام آن‌ها محفوظ است و در آینده تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ،اسماعیل مختاری دولت آبادی با اشاره به تعیین و تکلیف سود و اصل سهام عدالت متوفیان بیان کرد: تعداد افرادی که به طور قطع مشمول سهام عدالت هستند ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر هستند که از این تعداد حدود ۴۷ میلیون نفر در قید حیات هستند و بقیه متوفی شده اند.

وی در ادامه افزود: از این تعداد مشمول در قید حیات، حدود ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تاکنون شماره شبای خود را وارد سامانه سهام عدالت کرده و پس از تائید نهایی شماره شبا، سود سهام عدالت خود را دریافت کرده اند.

مدیر کل دفتر امور سهام سازمان خصوصی سازی در خصوص افراد متوفی و تکلیف اصل سهام و سود سهام عدالت آن‌ها اظهارداشت: سازوکار تقسیم سود و اصل سهام عدالت متوفیان موضوعی پیچیده و زمان بر است که در حال حاضر سازمان خصوصی سازی در حال انجام امور قانونی، اداری، نرم افزاری و همچنین فراهم آوردن زیرساخت‌های این کار است.

دولت آبادی با تاکید بر اینکه تمامی حقوق مربوط به سهام عدالت متوفیان و سود سهام آن‌ها محفوظ است گفت: بر این اساس در آینده و پس از فراهم آمدن زیرساخت‌های لازم تکلیف اصل سهام و سود سهام عدالت متوفیان نیز که حدود ۲.۲ میلیون نفر هستند مشخص خواهد شد که یکی از مدارک لازم در این زمینه گواهی انحصار وراثت است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *