پروژه ملی GNAF همزمان با روز جهانی ارتباطات وارد فاز سرویس دهی می‌شود

۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳:۰۱
کد خبر: ۴۱۶۴۱۴
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
مدیرعامل شرکت ملی پست از عملیاتی شدن پروژه ملی GNAF و ارایه سرویس در این بستر همزمان با ۲۷ اردیبهشت ماه روز جهانی ارتباطات خبر داد.
به گزارش گروه اقتصاد به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، نعمتی در نخستین جلسه کارگروه ملی GNAF در سال ۹۷ گفت: در روز جهانی ارتباطات سرویس دهی پروژه در دو شهر تهران و قم آغاز می‌شود و متقاضیان می‌توانند اطلاعات مکانی مورد نیاز خود را در این بستر دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه براساس هدف گذاری صورت گرفته ۵۰ شهر دیگر نیز تا پایان سال می‌توانند سرویس‌های مورد نیاز خود را در این بستر دریافت کنند، افزود: امروزه بسیاری از خدمات بخش‌های دولتی و غیردولتی دیجیتال محور است بنابراین GNAF می‌تواند فرصت‌های بی نظیری را برای ارایه خدمات ارزشمند تری به متقاضیان فراهم آورد.

رئیس کارگروه ملی GNAF تصریح کرد: در حال حاضر بخش عمده زیرساخت‌های این پروژه با همت و تلاش تمامی اعضای کارگروه و همکاران ما در شبکه پستی کشور ایجاد شده است.
 
نعمتی اظهار کرد: در سال جدید به دنبال آن هستیم تا وظایف و مسئولیت‌های واگذار شده به سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه بیشتر جنبه عملیاتی داشته باشد و با جدیت پیگیری شود تا بتوانیم براساس برنامه تدوین شده و زمان مقرر به اهداف اساسی پروژه نایل آییم.

معاون فناوری شرکت ملی پست نیز در این جلسه به تشریح دستور جلسه پرداخت و گفت: تعیین تکلیف کمیته‌های تخصصی، ارایه گزارشات اقدامات صورت گرفته، ارایه گزارش مرکز تحقیقات در خصوص معماری کلان پروژه GNAF، تفاهم نامه با بنیاد مسکن، تشریح برنامه عملیاتی سال ۹۷ از مهمترین موارد قابل طرح در این جلسه است.

میرزایی با اشاره به اینکه برنامه امسال پروژه با رویکردی متفاوت از سال‌های گذشته طراحی شده است به صورتیکه برنامه‌ها بیشتر وظیفه محور است، افزود: پیگیری مصوبات جلسات پیش و ارایه گزارش مدیران استان‌های کرمان و کهکلویه و بریراحمد به نمایندگی از سایر استان‌ها از دیگر بخش‌های جلسه امروز است.

کارشناس پروژه ملی GNAF نیز در این نشست ضمن بیان دیدگاه‌های خود در خصوص عملیاتی شدن پروژه گفت: اهداف مهمی در این پروژه تدوین شده است که تنها در سایه برنامه ریزی و همکاری تمامی اعضا کارگروه قابل تحقق است.

 رجبی فرد با اشاره به اهمیت ارایه خدمت و سرویس در بستر GNAF، افزود: پیشنهاد می‌شود آدرس نویسی قبوض یک محدوده مشخص از یک منطقه براساس آدرس‌های استاندارد دریافتی از شرکت ملی پست به صورت پایلوت انجام شود تا ضمن راستی آزمایی طرح، مشکلات و ایراد آن نیز شناسایی شود.

در ادامه هر یک از اعضای کارگروه به تشریح گزارش اقدامات انجام شده و دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص ادامه روند اجرای پروژه پرداختند.

در پایان نیز احکام انتصاب اعضای جدید کارگروه ملی GNAF توسط  نعمتی اهدا شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *