در طبیعت جز ردپا چیزی به جای نگذارید، جز عکس چیزی نبرید / توصیه های برای طبیعت گردی

۰۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰:۰۱
کد خبر: ۴۰۵۹۱۵
زباله تبدیل به چالش برای طبیعت شده اند، در طبیعت گردی مراقب طبیعت باشید.

در طبیعت جز ردپا چیزی به جای نگذارید، جز عکس چیزی نبرید / توصیه های برای طبیعت گردیبه گزارش خبرنگار گروه جامعه ، طبیعت گردی یکی از شاخه های پر طرفدار گردشگری است. شاخه ای که سفرهایش با آغاز بهار رونق می گیرد. طبیعت گردها همیشه جمله ای دارند که کم کم در حال تبدیل کلیشه است. آنها معتقدند که در طبیعت نباید چیزی جز ردپا بر جای گذاشت. با وجود این توصیه مهم، پای گردشگران حالا به بکرتری طبیعت ها باز و زباله هم همراه آنها شده است.

زباله ها به ویژه پلاستیک ها و زباله های خشک در کنار آثار سویی که برای طبیعت دارند، زیبایی های طبیعت را نیز نابود می کنند و آرام آرام آن را از بین می برند. پس یکی از مهمترین اقدامات گردشگرانی که پا به طبیعت می گذراند، ساماندهی و جمع آوری زباله هاست.

 زباله ها اصلی ترین معضل آلودگی طبیعت بشمار می روند پس بیائیم زباله های خشک را با خود بازگردانیده و به نزدیکترین سطل زباله بریزیم . در مورد زباله های تر (پوست میوه جات و ....) را در مکان مناسبی حتما دفن کنیم.همچنین از هرگونه آلودگی در مسیر نهرهای آب و چشمه ها خوداری کنیم و   =به خاطر داشته باشیم تنها ما مسئول مستقیم پاکسازی نواحی طبیعت گردی هستیم. 

کیسه های زباله متعددی را در طبیعت همراه خود داشته باشید تا بتوانید زباله ها را جمع آوری کنید. اگر در طبیعت کمپ می زنید، حتما روز بعد زباله های اطراف کمپ را جمع آوری کنید و تا اولین سطل زباله همراه خود ببرید. هر چند برخی معتقدند که پوست میوه ها برای خاک مفید است یا ته مانده غذا برای حیوانات است اما هرگز این ته مانده ها را  رها کنید. حیات وحش به طور طبیعی امکان پیدا کردن غذا را دارد و نیازی به کمک انسان ها ندارد. همچنین ته مانده میوه ها را نیز حتما دفن کنید.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *