طرح گردشگری استان آماده مطرح شدن در دولت/ استان ما «بام ایران» است

۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۹:۳۸
کد خبر: ۴۰۴۵۸۴
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: استان در آمادگی کامل برای پذیرش گردشگران نوروزی است.

طرح گردشگری استان آماده مطرح شدن در دولت/ استان ما «بام ایران» استاقبال عباسی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه با اشاره به ویژگی های و محل قرار گیری این استان گفت: طبیعت بکر و فرهنگ اصیل استان ایجاد می کند که بیشتر از گذشته به حوزه گردشگری توجه کنیم. همسایگی ما با استان گردشگر پذیر اصفهان جای خوشحالی و تاسف همزمان دارد. از همسایگی با این استان بزرگ خوشحالیم اما آنجا ظرفیت های گردشگری آماده است و گردشگر در آن رسوب می کند و در این استان متمرکز می شوند. باید هنر جذب این گردشگران فرهنگی اصفهان را برای طبیعت گردی در استان چهار محال و بختیاری داشته باشیم.

وی به برنامه های این استان اشاره کرد و  گفت: طرح جامع گردشگری استا با مطالعه، تهیه شده و به معاونت گردشگری تحویل داده شده و در نوبت مطرح شدن در هیات دولت است که البته کمی از تاخیر مطرح شدن آن گله داریم.

استاندار چهارمحال و بختاری گفت: رییس جمهور هم این استان را بام ایران خطاب کرد و بر گردشگری آن تاکید داشتند که منجر به تهیه طرح گردشگری استان شد.

وی با اشاره به زیرساخت های گردشگری استان گفت: جاذبه های گردشگری در استان وجود دارد و اقامتگاه ها و هتل هم وجود دارد و اکنون محل اقامت و تخت هتل دیگر دغدغه نیست.

عباسی درباره پایش آسیب های احتمالی در ورود گردشگر به طبیعت و فرهنگ بکر این استان گفت: متاسفانه هر جا انسان ورود کرده به طبیعت آسیب هایی به وجود آورده است. اما نمی توانیم برای جلوگیری از آن دور خود حصار بکشیم. باید بستر های فرهنگی را تقویت کنیم تا گردشگری که وارد منطقه می شود کمترین آسیب را به طبیعت  بزند و فرهنگ اصیل منطقه را نیز مد نظر قرار دهد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *