نظام بانکی اصلاح می‌شود

16:56 - 16 تير 1393
کد خبر: ۴۰۲
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان: وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: برنامه‌ای برای اصلاح وضعیت سیستم بانکی کشور طراحی شده که با عملیاتی شدن آن مشکلات ناشی از عدم اجرای دستورات از سوی نظام بانکی رفع می‌شود.

: وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: برنامه‌ای برای اصلاح وضعیت سیستم بانکی کشور طراحی شده که با عملیاتی شدن آن مشکلات ناشی از عدم اجرای دستورات از سوی نظام بانکی رفع می‌شود.

به گزارش میزان، علی طیب‌نیا در گفت‌وگو با خانه ملت در پاسخ به این سوال که آیا تشدید رکود عامل کنترل رشد تورم در چند ماه اخیر بوده است؟ گفت: این موضوع را به این صورت نمی پذیرم به دلیل اینکه تورم یکی از دلایل پیدایش رکود اقتصادی محسوب می‌شود، بنابراین لازمه رشد اقتصادی ایجاد یک محیط باثبات است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: برای خروج از رکود فعلی اقتصاد باید تورم مهار شود، البته مشکلاتی در بخش تولید وجود دارد که باید این مشکلات نیز در اولین فرصت ممکن رفع شوند.
طیب‌نیا گفت: در حال تدوین برنامه‌ای جامع برای حل مشکلات بخش تولید کشور هستیم که با انجام این مهم زمینه برون‌رفت از رکود اقتصادی فعلی فراهم می‌شود.
وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه دلیل عدم اجرای برخی دستورات اقتصادی از سوی سیستم بانکی چیست؟ گفت: باید توجه داشت بحث اجرایی نشدن دستورات توسط سیستم بانکی مطرح نیست، بلکه باید اصلاح جامعی در وضعیت کل نظام بانکی کشور صورت گیرد.
این عضو کابینه دولت یازدهم یادآور شد: برای اصلاح وضعیت فعلی سیستم بانکی کشور برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده که اجرای آن گام به گام صورت خواهد گرفت.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *