استخدام ۲۰ هزار پیک موتوری در راستای مبارزه با بیکاری

۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵:۴۶
کد خبر: ۴۰۰۳۲۲
دسته بندی‌: جامعه ، عمومی
یک کارآفرین استارتاپی با بیان اینکه طی یک ماه آینده قرار است ۲۰ هزار نفر در راستای مبارزه با بیکاری در این شرکت مشغول به کار شوند، گفت: تمامی درخواست‌ها برای حمل بار در این شرکت ثبت می‌شود و امکان بروز هیچ‌گونه تخلفی وجود ندارد.

استخدام ۲۰ هزار پیک موتوری در راستای مبارزه با بیکاریبه گزارش گروه جامعه ، مهدی نایبی، نایب رئیس شرکت دانش بنیان الوپیک با اشاره به اینکه این شرکت در نظر دارد تا طی یک ماه آینده در مدت دو روز ۲۰ هزار نفر را دعوت به کار کند، اظهار کرد: این شرکت دانشبنیان هم اکنون در تهران، کرج، مشهد نمایندگی دارد و طی ماههای آینده دو دفتر در شیراز و یزد افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه این شرکت دانش بنیان در راستای استارتآپ های هوشمند و با زیرساختهای یک شهر هوشمند فعالیت میکند، گفت: سیستمهایی وجود دارند که اطلاعات مشتریان را ذخیره کرده و این موضوع در سلامت رساندن اقلام به دست آنها تاثیرگذار است.

نایبی با اشاره به اهمیت یک شهر هوشمند برای فعالیت استارتآپها در پایتخت تصریح کرد: سرعت اینترنت در ایران مانعی برای رشد ما نبوده و ما روزانه میتوانیم تعداد درخواستهای بسیاری را پاسخگو باشیم.

نایب رئیس شرکت دانشبنیان الوپیک با اشاره به اینکه ارگانهای صنفی رقیب شرکتهای دانشبنیان نیستند، اضافه کرد: سیستمها با روند مدرن تغییر میکنند و ما توانستهایم تاحدود زیادی مسائل و موضوعات خود را با اتحادیهها جلو ببریم. کسانی که با ما هکاری میکنند بالتبع مطمئناند که فعالیت آنها یک بازار اقتصادی برایشان به همراه خواهد داشت، اما این به این معنی نیست که ما بخواهیم کل بازار سنتی پیکها را از بین ببریم.

وی با اشاره به اینکه افرادی که در این شرکت دانشبنیان فعالیت میکنند بیمه تامین اجتماعی نمیشوند، افزود:، اما آنها نامشان از سوی شرکت دانشبنیان ما در سایر ارگانها به ثبت رسیده و با توجه به کارت ویژهای که در اختیار دارند میتوانند از ارگانها و سازمانهای مختلف خدمات دریافت کنند.

نایبی با اشاره به تسهیلاتی که در اختیار شرکتهای دانشبنیان قرار میگیرد، گفت: زمانی که یک سال پیش کار خود را آغاز کردیم حتی مکان مناسبی برای حضور موتور سوارها وجود نداشت، اما صندوق حمایت از شرکتهای دانشبنیان و معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری تسهیلاتی از جمله زمین را در اختیار شرکتهای دانشبنیان قرار میدهد که این موضوع می تواند به رشد این سبک شرکتها کمک کند.

وی در توضیح انتقاد به اینکه این شرکت استخدامهای خود را از تبلیغات داخل خیابان انجام میدهد، گفت: این در واقع نوعی ویزیتوری است و به معنی استخدام نخواهد بود. در واقع ویزیتورهای شرکت ما ثبتنام اولیه را در داخل خیابانها انجام میدهند و پس از آنها افراد به دفاتر استخدام مراجعه کرده که با همه این تفاسیر ۵۰ درصد مراجعهکنندگان در مصاحبه ها رد میشوند و نکته حائز اهمیت این است که افراد برای استخدام در این شرکت باید ساکن تهران باشند.

نایب رئیس شرکت دانشبنیان الوپیک درباره شیوه رصد بارهایی که به مقصد میرسند و امنیت آنها گفت: لحظه به لحظه درخواستها ثبت و ضبط میشوند و امکان بروز هیچ گونه تخلفی وجود ندارد و ما هم اکنون در تهران روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار سفر را انجام می دهیم.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *