اولین جلسه ستاد صبر زنجان برگزار شد

۰۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰:۳۵
کد خبر: ۳۹۰۵۱۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان زنجان در اولین جلسه ستاد صبر گفت: امروزه ناهنجاری ها‌ی مختلفی متوجه جامعه است و این ناهنجاری‌ها آسیب ها‌ی مختلفی از جمله آثار روحی و روانی، اقتصادی، اجتماعی و بی نظمی‌های اجتماعی برای اقشار مردم داشته که بایستی برنامه ریزی و فکر اساسی در این زمینه صورت گیرد.

با حضور رئیس کل دادگستری استان زنجان اولین جلسه ستاد صبر برگزار شدبه گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان زنجان، رئیس کل دادگستری استان زنجان در اولین جلسه ستاد صبر که با حضور اعضای ستاد برگزار شد گفت: امروزه ناهنجاری ها‌ی مختلفی متوجه جامعه است و این ناهنجاری‌ها آسیب ها‌ی مختلفی از جمله آثار روحی و روانی، اقتصادی، اجتماعی و بی نظمی‌های اجتماعی برای اقشار مردم داشته که بایستی برنامه ریزی و فکر اساسی در این زمینه صورت گیرد.

گل محمدی با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی قوه قضائیه با تشکیل ستاد ملی صبر در صدد پرداختن به مسائل فرهنگی، علمی، تحقیقی واجتماعی با مشارکت مردم بین احاد مختلف مردم و نهاد‌های فرهنگی و اجتماعی در جهت رفع مشکلات و اختلافات مردم می‌باشد که اقدامی ارزشمند و اثر گذار می‌باشد.

رئیس ستاد صبر استان زنجان با بیان اینکه پنجاه و پنج درصد پرونده‌های شورا‌های حل اختلاف استان صلح و سازش حل و فصل می‌گردد که میانگین کشوری در این زمینه سی و دو درصد می‌باشد افزود: در همین راستا استان زنجان از حیث ایجاد صلح و سازش رتبه اول کشور را در چند سال اخیر کسب کرده است.

وی استفاده از ظرفیت‌های نهاد‌های فرهنگی از جمله صدا و سیما، رسانه‌ها، آموزش و پرورش، سپاه و بسیج، نیروی انتظامی جهت ارتقا سطح فرهنگ صلح سازش افراد را مهم برشمرد و اظهار کرد، شناسایی و دسته بندی ظرفیت ها‌ی استان و همچنین شناسایی افراد ذی صلاح در امر ایجاد صلح و سازش سرلوحه کار نهاد‌های فرهنگی قرار گیرد.

گل محمدی خاطرنشان کرد:ما در ایجاد صلح و سازش برخی موانع‌ها داریم که اعضای ستاد صبر بایستی موانع موجود سر راه ایجاد صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم را بررسی و آسیب شناسی نمایند تا مردم با مراجعه به علما، معتمدین و ریش سفیدان محل مشکلاتشان را حل و فصل نمایند.

رئیس شورای قضایی استان زنجان ارائه الگو‌های موفق به جامعه را مورد تأکید قرار دادو افزود، ارائه این الگو‌ها می‌تواند از سوی افراد صاحب نظر، صاحب قلم و صدا و سیما صورت گیرد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود گسترش امر داوری در جامعه را ضروری برشمرد و تاکید کرد: اگر دو نفر در موضوعی و یا مفاد قراردادی باهم اختلاف پیدا کردند خودشان یک یا چند نفر یا شخصی را به عنوان داور انتخاب می‌کنند و اختلافشان را دوستانه حل و فصل می‌نمایند وهمه تلاش کنیم آلام، اضطراب و نگرانی‌های مردم را کاهش دهیم و سطح سلامت و آرامش جامعه را افزایش دهیم.


در ادامه اعضای ستاد صبر استان زنجان پیرامون موضوع جلسه نظرات خود را ارائه نمودند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *