اوباما: قبل از توئیت کردن، فکر کنید!

۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴:۱۴
کد خبر: ۳۷۳۱۷۸
رئیس‌جمهوری سابق آمریکا گفت، قدرت‌ رسانه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک، واتس‌اپ و توئیتر منجر به "قضاوت‌های آنی درباره مسائل پیچیده" می‌شود و به رهبران هشدار داد که پیش از توئیت‌کردن فکر کنند.

اوباما: قبل از توئیت کردن، فکر کنید!به گزارش گروه فضای مجازی و به نقل از خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در سمپوزیومی در دهلی‌نو درباره دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا مورد سوال قرار گرفت اما او یک هشدار کلی به تمام چهره‌های سرشناس داد تا مراقب عکس‌العمل‌هایشان باشند.

اوباما در پاسخ به سوالی درباره خطرات توئیتر که ترامپ در این عرصه جنجال‌های زیادی به پا کرده است، گفت: گمان می‌کنم اهمیت دارد همواره قدرت این ابزارها و همچنین محدودیت‌های آنها را به یاد داشته باشیم. آنچه می‌گویم این است که توئیتر، فیس‌بوک، واتس‌اپ و ابزارهای دیگر تماما وسیله‌ای فوق‌العاده قدرتمند هستند که می‌توان برای اشاعه خوبی و یا بدی از آنها استفاده کرد.

او با تاکید بر اینکه ۱۰۰ میلیون فالوور در توئیتر دارد، گفت: کسانی که غالبا از آن استفاده می‌کنند باید قدرت این ابزارها و همچنین محدودیت‌های آنها را به یاد داشته باشند.

پیش از این هم میشل اوباما، همسر رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در جمعی از حاضران خواسته بود تا هر آنچه به ذهنشان می‌رسد، توئیت نکنند.

اوباما درباره سخنان میشل گفت: گمان می‌کنم او می‌خواست نصیحت کلی داشته باشد؛ از آن دست نصیحت‌هایی که شما معمولا از مادران می‌شنوید؛ اینکه اولین چیزی که به ذهنت می‌رسد نگو. پدران و مادران شما بهتر می‌دانند. به حرف آنها گوش کنید. قبل از حرف‌ زدن فکر کنید، قبل از توئیت کردن هم فکر کنید.

اوباما همچنین از تهدید مکرر ترامپ به خروج از توافق آب و هوایی ۲۰۱۵ پاریس انتقاد کرد و گفت: "این توافقی است که به کودکان ما فرصت مبارزه دیگری می‌دهد."

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در این کنفرانس به سوالات دیگری درباره دولت آمریکا که در آن "پوپولیسم ویرانگر" را تهدیدی برای دموکراسی مدرن خواند، پاسخی نداد.

او همچنین گفت: رفتارهای سیاسی‌ای در آمریکا هست که من با آنها موافق نیستم و از آنها تبعیت نمی‌کنم اما آنها را به عنوان بخشی از روند زندگی آمریکایی به رسمیت می‌شناسم.

 

 

منبع:ایسنا

 

 

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *