۷۵درصد از فرصت‌های شغلی جدید در روستاها ایجاده شده است

13:45 - 16 تير 1393
کد خبر: ۳۶۷
سرپرست کمیته امداد گفت: بیش از 75 درصد اشتغال‌های ایجاد شده توسط این نهاد در روستاهای کشور بوده است.
: سرپرست کمیته امداد گفت: بیش از 75 درصد اشتغال‌های ایجاد شده توسط این نهاد در روستاهای کشور بوده که موجب تمایل بسیاری از مددجویان شهرنشین برای مهاجرت به روستاها شده است.

به گزارش حسین انواری با بیان اینکه رویکرد اصلی فعالیت‌ها و خدمات این نهاد، توانمند سازی خانواده‌های تحت حمایت است، گفت: بیش از 75 درصد اشتغال‌های ایجاد شده توسط این نهاد در روستاهای کشور بوده که موجب تمایل بسیاری از مددجویان شهرنشین برای مهاجرت به روستاها شده است.

 وی افزود: اتصال صنایع بالا دستی توسط دولت به مشاغل کوچک در روستاها، سبب بالارفتن تولید،اشتغال،افزایش درآمد و گردش کار می‌شود.

سرپرست کمیته امداد ادامه داد: در بخش حمایت از دانشجویان تحت حمایت خدماتی از قبیل مساعدت‌های بلاعوض، وام های قرض الحسنه بلند مدت بعد از فارغ التحصیلی، وام ازدواج و اشتغال این گروه از مددجویان در امور مقطعی (پروژه‌ای) در این نهاد از جمله خدمات ارائه شده به این عزیزان است.

انواری تاکید کرد: پرداخت تسهیلات اشتغال در واقع سرمایه گذاری بلند مدتی است که علاوه بر قابل بازگشت بودن، خانواده‌ها را احیاء کرده و موجب خودباوری، اعتماد به نفس و نشاط در کانون خانواده می‌شود.

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *