آمریکا توان برقراری ثبات در "افغانستان" را ندارد

۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱:۰۱
کد خبر: ۳۶۶۴۴۶
دسته بندی‌: بین‌الملل- جهان ، عمومی
مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان گفت: 17 سال حضور آمریکا و متحدانش در افغانستان برای کمک به مردم و دولت به هیچ نتیجه ای نرسیده است بلکه سبب ایجاد نااامنی های مختلف و بی‌ثباتی در افغانستان شده است.

به گزارش سرویس بین الملل ، ژنرال جرات رهبرحزب حفاظت از ارزش‌های جهاد و مقاومت مردم افغانستان و مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان در گفتگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس با اشاره به بی‌ثباتی در افغانستان و جنگ‌های جاری در مناطق مختلف گفت: 17 سال حضور آمریکا و متحدانش در افغانستان برای کمک به مردم و دولت به هیچ نتیجه نرسیده است بلکه سبب ایجاد نااامنی‌های مختلف و بی‌ثباتی در افغانستان شده است.

وی افزود: آمریکا و متحدانش در افغانستان هیج گاه نمی توانند ثبات را ایجاد کنند و این امر نیز از عملکرد آنها طی مدت طولانی حضور آنها واضح و آشکار است تنها راه ایجاد ثبات در افغانستان اتحاد میان مردم، سران سیاسی و دولت است.

جرات گفت: بین سران سیاسی و گروه‌های مختلف در افغانستان گروههای تروریستی که از سوی برخی از کشورها حمایت می‌شوند حضور دارند که هیچ گاه اتحاد میان مردم افغانستان را نمی‌خواهند.

وی به گروه‌های تروریستی در افغانستان که برای رسیدن به اهداف خود افغانستان را با خارجی‌ها معامله می‌کنند هشدار می‌دهد و گفت: با ایجاد یک روند که از ارزش‌های جهاد ومقاومت دفاع می‌کند با آنها روبرو خواهد شد.

وی جنگ جاری در افغانستان در مقابل با طالبان و مخالفین مسلح دولت را برخلاف برخی از رهبران که صلح با طالبان و برادر خواندن آنها را پیشنهاد می‌کنند مشروع می‌داند و دفاع از ارزش‌ها و ادامه راه بزرگ مردان جهاد افغانستان در مقابل دشمنان افغانستان را وظیفه اصلی مردم افغانستان و دولت می‌داند.

وی خطاب به دولت مردان افغانستان گفت: با تدبیر یک برنامه ملی با حفظ تمام ارزش‌ها و دعوت از سران و بزرگان سیاسی افغانستان ملت افغانستان را از بلا تکلیفی نجات دهند.

محمد آصف رحیمی والی هرات بر اتحاد و وحدت میان مردم تاکید کرد و گفت: نسل امروز ما در انقلاب و سیاست بزرگ شده و از تجربیات گذشتگان آموختند که رمز موفقیت ما در وحدت مردم افغانستان است و این اتحاد و حرکت مردمی در افغانستان سبب خواهد شد تا دیگر افغانستان در فساد میان کشورهای جهان جایگاهی نداشته باشد و قاچاق مواد مخدر به صفر برسد.

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی افغانستان سران سیاسی به ولایت‌های مختلف سفر کرده و با مردم این ولایت‌ها دیدار دارند که هرات در حال حاضر شاهد آمدن چندین رهبر سیاسی در یک ماه اخیر بوده است.

/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *