اختصاص 250 میلیارد ریال برای احیا جنگل های بلوط زاگرس

13:24 - 16 تير 1393
کد خبر: ۳۵۹

: هیئت دولت با اختصاص یکصد و نود میلیارد ریال به صورت تملک دارایی سرمایه ای و مبلغ شصت میلیارد ریال به صورت هزینه ای برای احیاء و بهسازی جنگل های بلوط زاگرس موافقت کرد.

به گزارش و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران در جلسه 4 تیرماه سال جاری به پیشنهاد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و به استناد اصل 138 قانون اساسی موافقت کردند مبلغ 190 میلیارد ریال به صورت تملک دارایی سرمایه ای و مبلغ 60 میلیارد ریال به صورت هزینه ای از محل منابع ماده 12 قانون تشکیل مدیریت بحران کشور و ماده 10 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت موضوع بند ش ماده 224 قانون برنامه پنجم توسعه به نسبت مساوی برای انجام اقدامات ضربتی حذف وخارج سازی درختان آلوده وکنترل کانون های بحران خشکیدگی جنگلهای بلوط زاگرس و مبارزه با آفات وسایر اقدامات لازم در جهت احیاء و بهسازی جنگل های یاد شده در اختیار سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار گیرد تا با رعایت قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

بر اساس این مصوبه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز موظف شد گزارش عملکرد اعتبار مذکور را به صورت ماهیانه به معاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی رئیس جمهوری ارایه کند.

همچنین در این مصوبه تاکید شده است هر گونه حقوق و مزایا، پاداش و برگزاری هر گونه همایش از محل اعتبارات موضوع این مصوبه ممنوع است.

این مصوبه در تاریخ 9 تیر ماه سال جاری از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است .


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *