تمام شبکه‌های وای فای قابل هک شدند!

۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴:۴۶
کد خبر: ۳۵۸۴۹۵
با کشف حفره در مهم‌ترین پروتکل ارتباطی وای فای، هر نوع شبکه‌ای در جهان قابل هک شده است.

تمام شبکه‌های وای فای قابل هک شدند!

به گزارش گروه فضای مجازی ، «متی وانهوف» کارشناس امنیت اطلاعات در برلین از دانشگاه KU Leuven ضعف امنیتی بزرگی در پروتکل WPA ۲ پیدا کرده و جزییات آن را منتشر کرده است. 

به گفته وی هکر‌ها به راحتی می‌توانند با یک تکنیک ساده به اطلاعاتی که به ظاهر امن بوده ودر حال انتقال روی وای فای است، دست یابند. بدین ترتیب تمام اطلاعات از جمله شماره رمز کارت اعتباری و سایر دیتای حساس مانند عکس و ایمیل و چت و ... ناامن می‌شوند.

وانهوف می‌گوید این حمله روی تمام شبکه‌های مدرن وای فای جواب می‌دهد و بر اساس نوع پیکره بندی روش هک کردن فرق می‌کند و می‌توان باج افزار با بدافزار را روی شبکه وای فای گسترش داد.

با این حفره که وانهوف نام آن را Krack نامیده است؛ اندروید، اینوکس، اپل، ویندوز، OpenBSD، MediaTek، Linksys و سایرین دچار آسیب پذیری شده اند.

مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس وجود حفره را تایید کرده و نسبت به آسیب پذیر بودن سیستم نقل و انتقال مالی و خرید آنلاین هشدار داده است.

مرکز CERT در امریکا نیز هشدار جدی نسبت به این حفره داده  احتمال حملات هکری را بعید ندانسته است. به نوشته این مرکز بسیاری از نرم افزار‌ها و سخت افزار‌هایی که از پروتکل WPA ۲ استفاده می‌کنند در معرض خطر قرار دارند.

به گفته کارشناسان پروتکل‌های دیگر مانند وی پی ان یا SSH همچنان امن هستند.

منبع:خبرآنلاین

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *