رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

سروش «مبانی فهم کلام خدا» را رونمایی می‌‌کند

11:59 - 16 تير 1393
کد خبر: ۳۳۴
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
خبرگزاری میزان: انتشارات سروش با همکاری فرهنگسرای اندیشه مراسم رونمایی از کتاب «مبانی فهم کلام خدا» تالیف محمد عینی‌زاده موحد را با حضور شهریار ضیا آذری برگزار می کند.

: انتشارات سروش با همکاری فرهنگسرای اندیشه مراسم رونمایی از کتاب «مبانی فهم کلام خدا» تالیف محمد عینی‌زاده موحد را با حضور شهریار ضیا آذری برگزار می کند.

به گزارش ، کتاب «مبانی فهم کلام خدا» درباره مفهوم وحی و انواع آن، بحث و گفتمان مسیحی در این باب و نیز دیدگاه های منکران آسمانی بودن وحی مباحثی را مطرح و به پاره ای از ادعاهای تجربه انگاران پاسخ می دهد. آشنایی با برخی مبانی فهم قرآن همچون الهی بودن الفاظ، منشاء و ترتیب آن، اعجاز، و تحریف ناپذیری قرآن و نیز معرفی گذرای تفسیر متون مقدس در پارادایم کلام مسیحی و گفتمان مسلمانان، وجوه شناخت قرآن از جمله تفسیر و روش‌های آن ، تاویل و ترجمه آیات از جمله آنهاست.
این کتاب همچنین موضوع بازشناسی سنت در مکتب خلفا و مکتب پیروان اهل بیت(ع) و روشنگری‌هایی در این زمینه از جمله درباره ممنوعیت نگارش و نقل آزاد سخنان رسول اعظم (ص)، مسئله جعل حدیث، راهبرد تقیه و مبارزه با پدیده غلو را مورد واکاوری قرار داده است.
در این کتاب ارزشمند تلاش شده است دانسته هایی درباره روش شناسی و منابع فهم و تفسیر قرآن ارایه شود و با بررسی آیات قرآنی، روایات و دیدگاه های دانشمندان، توصیفی نزدیک به واقعیت و همخوان با اندیشه حاملان وحی و وارثان علم رسول الله (ص) به دست آورد.
مراسم رونمایی از این کتاب با حضور محمد عینی‌زاده نویسنده کتاب، دکتر شهریار ضیا آذری کارشناس مذهبی و جمعی از اهالی فرهنگ، دین و اندیشه، رسانه و صاحبنظران عرصه علوم قرآنی برگزار و طی آن سرفصل‌های مختلف این اثر مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
رونمایی از این کتاب دوشنبه 16 تیر ماه جاری راس ساعت 16 در سالن اجتماعات فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *