تعطیلی پنجشنبه‌های مدارس افت تحصیلی می‌آورد

13:48 - 09 تير 1393
کد خبر: ۳۳
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: تعطیلی روزهای پنجشنبه مدارس افت تحصیلی و آموزشی را برای دانش آموزان در پی خواهد داشت.

: عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: تعطیلی روزهای پنجشنبه مدارس افت تحصیلی و آموزشی را برای دانش آموزان در پی خواهد داشت.

عبدالوحید فیاضی با بیان اینکه حضور دانش آموزان در مدرسه و برگزاری کلاس های درسی می تواند هزینه‌بر باشد، در گفت‌وگو با خبرنگار میزان خاطرنشان کرد: از آنجایی که برگزاری کلاس در روزهای پنجشنبه نیازمند هزینه بیشتر است، بنابراین والدین هم مجبور می شوند هزینه های بیشتری را به مراکز آموزشی بپردازند. دلیل آن هم این است که اعتبار وزارت آموزش و پرورش نمی تواند پاسخگوی برگزاری چنین برنامه های آموزشی باشد.


وی عنوان کرد: بحث مجلس این است که مسئولان آموزش عمومی در کشور باید برنامه غنی تری را برای دانش آموزان در مقاطع مختلف به ویژه دانش آموزان راهنمایی و دبیرستانی در نظر بگیرند. بنابراین یک روز تعطیلی فرصت مناسبی برای این کار خواهد بود. در نظام آموزشی تعلیم و تربیت موضوعی به نام اوقات فراغت و نحوه غنی ‌سازی آن در تابستان وجود دارد که بایددر رابطه با آن برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته و اجرایی شود.


عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی درباره برگزاری کلاس مهارت های زندگی در روزهای پنجشنبه نیز بیان کرد: آموزش مهارت های زندگی از جمله مباحث ضروری به شمار می رود هرچند که این موضوع هم می تواند بار مالی اضافی به مردم تحمیل کند. این در حالی است که از آنجایی که روز پنجشنبه را روز بدون کیف و کتاب نامگذاری کرده اند، نباید هزینه‌های اجرای طرح یک روز بدون کیف و کتاب را به مردم واگذار کرد.


فیاضی خاطرنشان کرد: برخی منتقدان تعطیلی روزهای پنجشنبه مدرسه ها را خلاف قانون شورای عالی آموزش و پرورش عنوان می کنند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *