میزان دوپینگ در دوچرخه‌سواری ایران عادی است/ تفاوتی بین رکابزنان قائل نمی‌شویم

11:14 - 27 تير 1396
کد خبر: ۳۲۹۹۸۹
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: ما تفاوتی بین رکابزنان قائل نمی شویم و این که گفته می‌شود برخی از آنها را در پرانتز حمایتی قرارداداه‌ایم واقعیت ندارد.

خسرو قمری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی ، در خصوص این که برخی رکابزنان تست سلامت ندادند، اظهار داشت: حدود 170 رکابزن تست سلامت داده‌اند و ما متولی تست دوپینگ نیستیم و هدف از این کار آگاهی از سلامت رکابزنان است.

وی در مورد این که گفته شده آروین گوردزی تست سلامت نداده، تصریح کرد: ما تفاوتی بین رکابزنان قائل نمی شویم و این که گفته می‌شود برخی از آنها را در پرانتز حمایتی قرارداداه‌ایم واقعیت ندارد. آروین گودرزی هم مثل سایر رکابزنان تست سلامت داده و ما از او خواستیم مشکلش را حل کند اما این که اجازه حضور او و سایر رکابزنان را در مسابقات مختلف ندهیم واقعیت ندارد. البته به جز گودرزی حدود 10، 15 نفر دیگر هم بیماری‌هایی داشتند که به پزشک معرفی شدند. ما تنها به رکابزنانی که تست سلامت را با موفقیت پشت سر نگذاشتند می‌گوییم که بیماری خود را درمان کنند اما از حضور آنها در مسابقات مختلف جلوگیری نمی‌کنیم.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری در خصوص این که گفته می‌شود دوپینگ در دوچرخه‌سواری ایران بیش از حد رواج پیدا کرده ، گفت: میزان دوپینگ در دوچرخه‌سواری ایران شرایط عادی دارد. یک رکابزن که دوپینگ می کند باید تاوان آن را بدهد، ضمن این که معضل دوپینگ به عوامل زیادی بستگی دارد و تنها نباید فدراسیون دوچرخه‌سواری را مقصر دانست.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *