تئاتر استان‌ها نیازمند حمایت بیشتر است

9:00 - 27 تير 1396
کد خبر: ۳۲۹۹۱۳
مونا فرجاد، عضو هیئت داوران جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره در اصفهان، گفت: لازم است امکانات بیشتر و با کیفیت بهتری در اختیار هنرمندان تئاتر قرار گیرد. اصفهان پتانسیل مناسبی از سوی هنرمندان خود دارد که می‌توان با توجه و رسیدگی بیشتر بهره بیشتری از آن‌ها برد.

به گزارش گروه فرهنگی به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، مونا فرجاد، عضو هیئت داوران جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره در اصفهان، با بیان دیدگاه خود نسبت به نمایش‌های اجرا شده این منطقه گفت: آثار خوبی در این منطقه جشنواره تئاتر سوره روی صحنه رفتند. نمایش‌ها از نظر کیفی تفاوت چندانی با هم ندارند. اما به صورت کلی زحمت زیادی برای رساندن نمایش‌ها به حد کمال شده است. چرا که خلاقیت قابل توجهی از سوی بازیگران و کارگردان آثار، چه فردی و چه گروهی، بروز داده می‌شود. خلاقیت‌هایی که تحسین برانگیز است.

وی که چهره آشنای تئاتر، سینما و تلویزیون است در ادامه افزود: با توجه به سوابق بازیگری خود، ایفای نقش بازیگران نمایش‌های این جشنواره برایم جلب توجه خواهد کرد. جشنواره تئاتر سوره میزبان توانمندی‌های بازیگران نمایش‌های استانی است. اما بازیگران نمایش‌های مذکور باید به نکاتی که از فنون اصلی حرفه بازیگری تئاتر است دقت بیشتری داشته باشند. لازمه اجرای خوب و ایفای نقش مناسب هر بازیگر تئاتر، بدنی قوی و رعایت اصول فن بیان است. برخی از بازیگران انرژی زیادی را خرج اجرای خود می‌کردند اما به دلیل عدم رعایت این نکات نتیجه خوبی به دست نیاوردند.

فرجاد با اشاره به میزبانی استان اصفهان به عنوان یکی از مناطق برگزاری جشنواره تئاتر سوره گفت: هنرمندان مشهور و معروفی از سرزمین اصفهان به پا خاسته‌اند که امروزه باعث افتخار جامعه هنر کشور هستند. سوابق اصفهان در هنر شایسته توجه بیشتر به هنر تئاتر توسط متولیان آن در استان و کشور است. لازم است امکانات بیشتر و با کیفیت بهتری در اختیار هنرمندان تئاتر قرار گیرد. اصفهان پتانسیل مناسبی از سوی هنرمندان خود دارد که می‌توان با توجه و رسیدگی بیشتر بهره بیشتری از آن‌ها برد. گواه این بیان، اجری نمایش‌های این استان در جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره است. باید برای رشد و شکوفایی این استعدادها شرایط لازم را مهیا کرد.

بازیگر سریال به یاد ماندنی «ساختمان پزشکان» با تاکید بر چالشی که تئاتر کشور با آن روبه‌روست، گفت: تنها امکانات نیست که می‌تواند به یاری تئاتر کشور و هنرمندان آن بیاید. بلکه فرهنگ تماشای تئاتر از سوی مردم را باید تقویت کرد. فرهنگ تئاتر در دل و اندیشه مردم به چرخه اقتصادی آن کمک و خوراک مناسب فرهنگی و هنری را برای مردم تامین خواهد کرد.

فرجاد با خطاب قرار دادن هنرمندان و علاقه‌مندان تئاتر گفت: دریافت علوم و فنون کافی برای یک هنرمند تئاتر ضروری است. چرا که رشد یک هنرمند در کار خود از این طریق میسر خواهد شد. هنرمند تئاتر باید به تمامی مسائل جامعه خود و جهان تسلط یابد. همچنین از انواع و اقسام هنرها نباید غافل باشد. چرا که در این شرایط می‌توانند همانند مشاهیر حرفه خود بدرخشند.

گفتنی است جشنواره تئاتر منطقه‌ای سوره در اصفهان از 24 تا 26 تیرماه با شرکت 9گروه نمایشی از 8 استان کشور برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *