اهتمام ویژه دستگاه قضا برای تحقق منویات مقام معظم رهبری

13:47 - 26 تير 1396
کد خبر: ۳۲۹۶۴۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
ئیس کل دادگستری استان یزد گفت: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با مسئولان قوه قضائیه تأکیداتی داشتند که باید این منویات مورد اهتمام تمام ارکان دستگاه قضایی قرار گیرد.

محمدرضا حبیبیبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، محمدرضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان یزد در جلسه با شورای معاونین دادگستری استان یزد، اظهار کرد: از تأکیدات معظم له، احیا و استیفای حقوق عامه و حمایت از آزادی‌های مشروع مردم بود و اینکه این قوه قضائیه باید پرچمدار این موضوعات باشد و با مخالفان و معارضان حقوق عمومی در هر جایگاهی، مقابله کند.

وی دفاع با قدرت از حقوق مردم و مقابله با متخلفان و قانون‌شکنان را از اهم وظایف قوه قضائیه برشمرد و بیان کرد: قوه‌ قضائیه باید پرچمدار دفاع از حقوق عمومی در جامعه شود و در هر زمینه‌ای که لازم است وارد شود تا مردم حس نکنند که قوه قضائیه با متخلفان برخورد نمی‌کند.

این مقام قضایی، افزایش بازرسی‌ها را از دیگر تأکیدات مقام معظم رهبری ذکر کرد و اظهار داشت: بدون تردید در جهت ارتقاء سطح کیفی دستگاه قضایی، بازرسی‌های پنهان و آشکار صورت خواهد گرفت تا مسائلی همچون اجرای دقیق قانون، نظم و ... مورد مداقه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بازرس اصلی خداست و اگر همه ما قبل از هر چیز و هر کس خدا را ناظر بر کار خود بدانیم دیگر نیازی به بازرسی‌های اداری نخواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان یزد بر تشویق قضات خوب، متدین و پرکار و دلسوز تأکید کرد و گفت: باید قضاتی که دلسوزانه کار و تلاش می‌کنند و با دانش و شعور قضایی خود، پرونده‌ها را به بهترین شکل ممکن به سرانجام می‌رسانند مورد تشویق قرار گیرند که این مسئله نیز از موارد مد نظر رهبر معظم انقلاب است که باید قضات خوب و ارزشمند انقلابی که کار جهادی و تأثیر گذار در قوه قضاییه انجام می‌دهند شناسایی، تشویق و مشهور شوند.

شایان ذکر است در این جلسه با حضور دادستان‌های سراسر استان و رؤسای حوزه‌های قضایی راهکار‌هایی اجرای منویات مقام معظم رهبری بررسی و بر اجرای دقیق توصیه‌های ایشان تأکید شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *