تجهیز بزرگراه‌های تهران به سامانه ثبت تخلف جناغی‌ها

11:11 - 26 تير 1396
کد خبر: ۳۲۹۶۱۲
مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران گفت: به منظور افزایش ایمنی و نظم تردد، بزرگراه‌های شهر تهران به سامانه ثبت تخلف جناغی‌ها مجهز خواهد شد.
بزرگراه به گزارش گروه جامعه ، وزیری گفت: جناغی‌های (خروجی) بزرگراهی به قسمت‌هایی از بزرگراه‌ها اطلاق می‌شوند که رمپ‌های خروجی و ورودی بزرگراهی از مسیر اصلی جدا شده و رانندگان را به بزرگراه‌های متقاطع هدایت می‌کند. تعرض به این محدوده که معمولا از هاشور قرمز و خطوط ممتد جهت نمایش آن استفاده می‌شود، ممنوع است.

وی تصریح کرد: در ثبت تخلف تردد‌های غیر مجاز، در محل جناغی‌های بزرگراه با قرار دادن دوربین‌های هوشمند ترافیکی و شناسایی خودرو‌هایی که خارج از صف در محل جناغی بزرگراه، وارد مسیر می‌شوند، کاهش تراکم ترافیک در آن منطقه و در نتیجه در بزرگراه را خواهیم داشت.

وزیری در ادامه با اشاره به این که در ساعات اوج ترافیک تردد غیر مجاز از روی این محدوده سبب پس زدگی ترافیک در بالادست مسیر اصلی می‌گردد افزود: شرکت کنترل ترافیک تهران درنظر دارد در راستای توسعه سامانه‌های هوشمند حمل و نقل، اقدام به استفاده از سامانه‌های پلاک خوان در این محدوده‌ها نماید. افزایش ایمنی و نظم تردد در محور‌های بزرگراهی از مزایای بکارگیری این سیستم است. 
 
انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *