رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

آموزش مهارت‌هاى اجتماعى به کودکان باید مورد توجه جدی والدین باشد

13:43 - 26 تير 1396
کد خبر: ۳۲۹۵۳۵
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز با اشاره به خبر قتل کودک هفت ساله پارس آبادی گفت: آموزش مهارت‌هاى اجتماعى به کودکان، آموزش امتناع کودکان از خواسته‌های نابجا و آموزش نحوه مراقبت کودکان از بدنشان باید مورد توجه جدی والدین قرار گیرد.

مهدی جوهری معاون اجتماعی دادگستری البرزمهدی جوهری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، با اشاره به قتل دلخراش کودک پارس آبادی بر نظارت بیشتر والدین و آموزش مهارت‌های اجتماعی به کودکان تاکید کرد.

وی گفت: از شنیدن خبر قتل دردناک آتنا اصلانی دانش آموز دبستانی بسیار متأسف و ناراحت شدم.

این مقام مسئول افزود: پیشگیرى از این پدیده نیازمند ساز وکارهاى وسیع در حوزه‌هاى مختلف فردى، خانوادگى و اجتماعى است، ولی در گام نخست والدین موظف هستند نظارت کافی بر کودکان و تعاملات آنها با سایر افراد داشته باشند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز ادامه داد: والدین باید در هر لحظه بدانند که کودکشان کجاست، با کیست و مشغول چه فعالیتى است. والدین توجه داشته باشند که نظارت بر فعالیت هاى کودک حق و وظیفه آن‌هاست و لازم است این فعالیت‌ها در محدوده نظارتى آن‌ها انجام شوند، به خصوص در مواردى که کودک با افراد بزرگسال یا نوجوانان تعامل دارد.

جوهری گفت: با برقرارى مقررات مشخص در این خصوص مى‌توان این نظارت را به حداکثر رساند و کودکان را از دام گرگ‌های درنده در جامعه حفظ کرد.

وی بیان کرد: آموزش مهارت‌هاى اجتماعى به کودکان، آموزش امتناع کودکان از خواسته‌های نابجا و آموزش نحوه مراقبت کودکان از بدنشان باید مورد توجه جدی والدین قرار گیرد و این آموزش‌ها باید مطابق سطح درک و فهم کودک و با ارائه مثال‌هاى روشن و واضح باشد.

این مقام مسئول در پایان ابراز امیدواری کرد که مسئولین در هر مقام و پستی و وابسته به هر جریان سیاسی که هستند، به اندازه دغدغه مسائل سیاسی، دغدغه مسائل اجتماعی و اقتصادی را نیز داشته باشند تا دیگر شاهد وقایعی از این دست نباشیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *