ترفندهایی برای شکست دادن آرتروز

20:20 - 25 تير 1396
کد خبر: ۳۲۹۴۳۵
زندگی درجریان است؛ چه با شما و چه بدون شما؛ چه با جریان زندگی جلو بروید و یا خمودگی و بی حوصلگی ناشی از بیماری ، شما را از جلو رفتن باز دارد. آرتروز دارید؟ این بهانه ای برای خانه نشینی شما نیست.

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی ، زندگی درجریان است؛ چه با شما و چه بدون شما؛ چه با جریان زندگی جلو بروید و یا خمودگی و بی حوصلگی ناشی از بیماری ، شما را از جلو رفتن باز دارد. آرتروز دارید؟ این بهانه ای برای خانه نشینی شما نیست.

 

در اینجا چند راه آسان را برای اینکه شما هم فعالیتی در زندگی خود، داشته و با جریان آن ، به جلو بروید آورده شده است. با اجرای آنها، هم به کارهای روزمره رسیده و هم کمی درد را کم کرده اید … چگونه؟ با ما همراه باشید:

۱- تاثیر بازیهای ویدئویی بر آرتروز

 

روش بازی با شتاب، اما بدون نشستن روی مبل یا نیمکت. کارشناسان، پیشنهاد میدهند، برخی بازیهای ویدئویی، ازپیاده روی سریع نیز، ممکن است بیشتر کالری بسوزاند. در یک مطالعه نشان داده شده است که، بازی هایی در رشته های ورزشی  مثل بوکس، تنیس، و بیسبال، همگی واجد شرایطی به عنوان ورزش های با شدت متوسط هستند. البته نه اینکه به زمین بازی بروید؛

 

شما در جلوی تلویزیون خود در خانه با حرکات خود، بازی می کنید و حریف شما نیز، ویدئو گیم شماست. برای لذت انعطاف، و بالا بردن محدوده حرکت خود در آرتروز، تلاش کنید که بازی های حفظ تعادل و تمرینات یوگا را انجام دهید.

۲- تاثیر قدم زدن بر آرتروز

 

راه رفتن، میتواند بدن شما را قابل انعطاف کند و ماهیچه هایتان را قوی تر سازد. در حقیقت ورزش های تحمل وزن، برای مبتلایان به آرتروز، بسیار خوب است. فردی مثل یک دوست صمیمی را پیدا کرده در پارک به صورت روزانه، با او قدم بزنید. همزمان هم از مصاحبت با هم ، و هم  از پیاده روی لذت خواهید برد. علاوه بر اینکه، این کار، باعث کاهش وزن شما نیز خواهد شد.

۳- شستشوی ماشین

 ترفندهایی برای شکست دادن آرترز

شستن اتومبیلتان، یک شانس برای تمرین و ورزش روزانه به شما میدهد. البته این کار باعث صرفه جویی درهزینه کارواش نیز، خواهد شد. تنها چیزی را که باید رعایت کنید، این است که نایستید و با شیلنگ اسپری کنید. برای شستن شیشه جلوی ماشین ، قلب شما بسیار خوب کار خواهد کرد.

 

یک ساعت کار دل چسب، میتواند ۳۰۰ کالری برای یک فرد با وزن تقریبی ۵۵-۶۰ کیلوگرمی بسوزاند.

۴- زمانی را برای بازی تعیین کنید

 

چنانچه فرزند، نوه و یا حتی بچه هایی در همسایگی دارید، زمانی را به آنها اختصاص داده با آنها بازی کنید. تاحد امکان دراین بازی، فعال باشید. بازیهایی مثل قایم باشک، دنبال کردن یکدیگر در پارک میتواند فعالیت بالایی برای شما باشد. کسانی که دچار آرتروز در دستان خود هستند، بازیهایی مثل معما و چیستان، بازیهای هنری و حتی مدیریت بازی بچه ها، باعث میشود تا هم یک فعالیت دوستانه، داشته باشند و هم به انگشتان آنها کمک خواهد کرد تا سرحال باشند. برای این کار، یک تاریخ تعیین کنید؛ بطور مثال چند بار در هفته.

۵- حمل مواد غذایی

 

هر چیزی را که برای سفر لازم دارید،بطور معمول، از سوپر مارکت نزدیک خانه، قابل خرید است. برای کاهش اضافه وزن خود، قدم زنان به خرید بروید و بدنتان را تقویت کنید. برای حفاظت از دست مبتلا، سبد را با وزن کمتر، با بازوی خود حمل کنید.

۶- قرار دوستانه

 

به جای قرار گذاشتن برای صرف نهار در یک رستوران، پیشنهاد پیاده روی در یک پارک یا مرکز خرید بزرگ را به دوستان خود بدهید. با این کار، هم به رژیم غذایی خود کمی استراحت داده اید و هم به کیف پولتان (مشروط براینکه دچار وسوسه خرید در مراکز خرید نشوید). مزید بر اینکه این کار، باعث کاهش وزن شما و دوستانتان نیز خواهد شد. کاهش حتی یک کیلوگرم از وزن شما، باعث تخفیف درد آرتروز شما خواهدشد، بخصوص برای کسانی که مبتلا به آرتروز زانو هستند.

۷- استفاده از پله ها

 

به جز افراد مبتلا به آرتروز زانو و پوکی استخوان پیشرفته، بقیه مبتلایان ، میتوانند به جای آسانسور، از پله ها استفاده کنند( مشروط براینکه دچاربیماری های دیگری نباشند). برای افراد مبتلا به آرتروز زانو و پوکی استخوان، اینکار باعث شدت درد (آرتروز) و خطر افتادن و شکستگی (پوکی استخوان)، در آنها خواهد شد.

۸- پارک کردن اتومبیل در جای دورتر

 

پیاده روی، یکی از بهترین شکل های ورزش، برای مبتلایان به آرتروز است. پس راهی پیدا کنید که هرچه بیشتر راه بروید. یکی از این راهها، پارک کردن اتومبیلتان، یکی دو بلوک قبل از منزل، فروشگاه و یا محل ملاقات است.

 منبع: دکتر سلام

  انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *