نگرانی ۷۱ درصدی "اماراتی‌ها" از افزایش هزینه‌های زندگی

11:03 - 26 تير 1396
کد خبر: ۳۲۹۲۹۰
نتایج یک نظرسنجی در خصوص اوضاع معیشتی وحقوق ماهیانه کارمندان در امارات متحده عربی نشان می‌دهد که ۷۱ درصد مردم این کشور بشدت نگران افزایش هزینه‌های زندگی خود در سال ۲۰۱۷ هستند.

به گزارش سرویس بین الملل به نقل از شبکه خبری سی ان ان، این نظرسنجی در ماه می ۲۰۱۷ توسط ' بیت. کوم ' (بزرگترین سایت کاریابی الکترونیکی در کشور‌های عربی خاورمیانه) درخصوص سطح رضایتمندی مردم ازمیزان حقوق ومزایا در امارات صورت گرفته است.

۱۹ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کرده اند هزینه‌های زندگی شان به میزان شش تا ۱۰ درصد افزایش داشته است.
بر اساس نتایج این نظر سنجی، قیمت اجاره خانه به میزان ۷۴ درصد، خوراکی ونوشیدنی به میزان ۵۹ درصد وخدمات ۵۷ درصد افزایش داشته است.

سوال شوندگان اظهار داشته اند بیشترین هزینه‌ای که در امارات متحمل می‌شوند عبارتست از: ۴۶ درصد برای اجاره خانه، ۱۵ درصد برای خورد وخوراک و ۱۰ درصد برای تحصیل ومدرسه.

۲۶ درصد از شرکت کنندگان هم گفته اند که به دلیل عدم توانایی مالی نمی‌توانند برای صرف غذا به رستوران بروند.
۴۸ درصد از کارمندان شرکت کننده در این نظرسنجی اظهار داشته اند که در سال ۲۰۱۶ حقوقشان به هیچ وجه اضافه نشده است و ۳۱ درصد هم گفته اند که حقوقشان در این سال بین یک تا ۱۵ درصد افزوده شده است.

۲۴ درصد از کارمندان درامارات گفته اند تنها حقوق ثابت دارند وهیچ مزایایی دریافت نمی‌کنند و ۵۸ درصد علاوه بر حقوق ثابت مزایایی از جمله بیمه (۵۲ درصد)، هزینه رفت آمد (۳۰ درصد) وبلیط هواپیما (۳۷ درصد) دریافت می‌کنند.

بر اساس این نظر سنجی، ۲۱ درصد از سوال شوندگان راه اندازی یک کار آزاد را بیشترین سرمایه گذاری مورد علاقه خود دانستند و ۱۵ درصد گفته اند که برای سرمایه گذاری خرید طلا را ترجیح می‌دهند.

امارات با هشت میلیون نفر جمعیت، یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد و تولید ناخالص سرانه آن در حد ثروتمندترین کشور‌های اروپای غربی است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *