رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

احساس ناامنی "دانشجویان هندی" در آمریکا

9:04 - 26 تير 1396
کد خبر: ۳۲۹۱۰۷
احساس ناامنی دانشجویان هندی مشغول به تحصیل در دانشگاههای آمریکا پس از تائید دستور ممنوعیت مهاجرتی ترامپ توسط دادگاه عالی آمریکا افزایش چشمگیری یافته است.

به گزارش سرویس بین الملل براساس گزارش موسسه آمریکایی آموزش بین المللی که در روزنامه های هند منتشر،حدود 80 درصد از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی آمریکا بیشترین نگرانی دانشجویان هندی را نداشتن امنیت فیزیکی و تحصیلی عنوان کردند.

در ادامه این گزارش اضافه شده است حدود 31 درصد از دانشگاهها وموسسات آمریکایی، نگرانی از پذیرش در جامعه آمریکا را از دیگر دغدغه های دانشجویان هندی عنوان کرده اند.

این گزارش می افزاید این نگرانی ها باعث شده که از تعداد دانشجویان هندی در آمریکا به تدریج کاهش یابد .
براساس این گزارش،31 درصد از دانشگاهها و موسسات آمریکایی نگران حاضر نشدن دانشجویان کشورهای خاورمیانه و هند در ترم پائیزه دانشگاههای این کشور هستند.

سالانه بیش از یک میلیون دانشجوی خارجی در دانشگاهها و موسسات مختلف آمریکا ثبت نام می کنند.
دانشجویان خارجی در امریکا سالانه 36 میلیارد دلار به اقتصاد امریکا کمک می کنند بنابراین کاهش ثبت نام دانشجویان خارجی باعث نگرانی دانشگاه های آمریکایی شده است .

پیش از این نیز شورای ثبت نام و پذیرش دانشگاههای آمریکا در گزارشی اعلام کرد با توجه به افزایش حملات نژاد پرستانه علیه شهروندان هندی در امریکا و قوانین جدید صدور روادید در دولت ترامپ، تعداد دانشجویان هندی متقاضی تحصیل در دانشگاه های امریکا کاهش قابل توجهی داشته است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *