اطلاعاتی درباره کدهای انتهای بطری‌ها که نمی دانید!

21:32 - 24 تير 1396
کد خبر: ۳۲۹۰۶۷
معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو گفت:مبنای اعداد مندرج در انتهای بطریهای نوشیدنی، مقررات انجمن صنایع پلاستیک بوده و معرف جنس ماده بسته بندی می باشد.

اطلاعاتی درباره کدهای انتهای بطری‌ها که نمی دانید!به گزارش گروه فضای مجازی ، سمیره صباح معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو، با نادرست دانستن قابل مصرف چندباره بود ن بطریهایی که در انتهای آنها اعداد 2-4-5 قید شده اظهار داشت: مبنای اعداد مندرج در انتهای بطریهای نوشیدنی، مقررات انجمن صنایع پلاستیک بوده و معرف جنس ماده بسته بندی می باشد.

صباح با اشاره به اینکه طرح چنین مباحث تخصصی و غیر ضروری سودی برای مردم ندارد ادامه داد: این اعداد قراردادی هستند و معمولا هم در بطریها درج نمی شوند اما برای اینکه مصرف کنندگانی که برخی اطلاعات را بصورت نادرست دریافت کرده اند از اصل مطلب مطلع شوند یاد آور می شویم عدد 1 برای ظروف پت یا پلی اتیلن ترفنلات، عدد 2 برای پلی اتیلن بادانسیته بالا و عددهای 3 و 4 به ترتیب مشخص کننده مواد پلی ونیل کلراید و پلی اتیلن با دانستیه کم می باشد.

او همچنین عددهای 5 و 6 مندرج در انتهای بطریها را تمیز دهنده جنس پلی پروپیلن و پلی استایرن از سایر مواد بر شمرد و در مورد ظروف پلیمری تصریح کرد: که جنس آنها هم در بسته بندییها و هم پروانه ساخت باید مشخص شود.

این مقام مسئول در اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو در پایان سخنانش به مصرف کنندگان توصیه نمود: در هنگام خرید فراورده های غذایی و آشامیدنی به ظروف اعم از پلیمری و کاغذی توجه کنند و پس از اطمینان از دارا بودن شماره پروانه های بهداشتی و نشان سازمان غذا و دارو نسبت به مصرف آنها اقدام نمایند.

 

منبع: جام جم انلاین

 

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *