امروز ناباورانه چراغی در جهان دانش خاموش شد

16:56 - 24 تير 1396
کد خبر: ۳۲۹۰۲۸
دسته بندی: جامعه ، عمومی
وزیر بهداشت به مناسبت درگذشت پروفسور مریم میرزاخانی؛ نابغه ریاضی ایران و جهان پیام تسلیتی صادر کرد.

امروز ناباورانه چراغی در جهان دانش خاموش شدبه گزارش گروه جامعه ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی درگذشت پروفسور مریم میرزاخانی؛ نابغه ریاضی ایران و جهان را به جامعه جهانی، ملت شریف ایران و خانواده ارجمند وی تسلیت گفت.

انا لله و انا الیه راجعون

خبر‌ها گاه آن‌قدر تلخ و ناگوارند که می‌شنویم، اما باورشان نمی‌کنیم؛ و آن‌قدر دردناک، که جراحتی جانسوز بر دل و روح آدمی می‌نشانند. بغض را در گلو می‌شکنند و در بهت و حیرت، اشک را بی‌صدا و آرام آرام برگونه روان می‌کنند.خبر درگذشت پروفسور مریم میرزاخانی نابغه ریاضی ایران و جهان، از این دست است.

باورش سخت و داغش تا عمق جان را می‌سوزاند.امروز ناباورانه چراغی در جهان دانش خاموش شد که به شرافت انسانی، اخلاق نیکو، سادگی و رأفت و معرفت شهره بود و از همه مهم‌تر، نماد یک زن ایرانی که جهان به او افتخار می‌کند.

اینجانب به سهم خود فقدان آن اندیشمند گرانقدر را که برای همیشه افتخار ایران و ایرانی خواهد بود به جامعه جهانی، ملت شریف ایران و خانواده ارجمندش تسلیت می‌گویم و از خدای مهربان می‌خواهم به پاس خدمت، تلاش، مهربانی و خلق نیکش، لباس مغفرت بر روح بلندش بپوشاند و در بهشت برینش مأوا دهد.یادش همیشه زنده و نامش هماره بلند.

 سید حسن هاشمی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 


برچسب ها: وزیر بهداشت

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *