دولت یک ماه وقت دارد تا طرح جامع مسکن را به مجلس ارسال کند

11:49 - 16 تير 1393
کد خبر: ۳۲۹
دسته بندی: صفحه نخست ، عمومی
خبرگزاری میزان: رییس کمیسیون عمران مجلس با یادآوری اینکه نمایندگان همچنان منتظر ارایه جزییات و مستندات کامل طرح جامع مسکن هستند، گفت: دولت باید حداکثر تا یک ماه آینده پیش نویس طرح جامع مسکن را به مجلس ارایه کند.

: رئیس کمیسیون عمران مجلس با یادآوری اینکه نمایندگان همچنان منتظر ارائه جزئیات و مستندات کامل طرح جامع مسکن هستند، گفت: دولت باید حداکثر تا یک ماه آینده پیش نویس طرح جامع مسکن را به مجلس ارائه کند.

به گزارش و به نقل از خانه ملت، سید مهدی هاشمی با یادآوری اینکه ارائه پیش نویس طرح جامع مسکن به صورت مستند و کارشناسی شده از مطالبات نمایندگان است، گفت: روز گذشته در جلسه کمیسیون عمران در این باره به معاون پارلمانی وزیر راه و شهرسازی تذکر داده و بر ارائه هر چه سریعتر طرح جامع مسکن تاکید شد.

نماینده تهران در مجلس، افزود: نمایندگان از جزئیات طرح های وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن مانند مسکن اجتماعی و لیزینگ اطلاعی ندارند و دولت باید هرچه سریعتر این اطلاعات را به صورت مستند در اختیار مجلس قرار دهد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با یادآوری اینکه پیش نویس طرح جامع مسکن ارائه شده به کمیسیون عمران غیر مستند و غیررسمی بوده است، تصریح کرد: مقرر شد این طرح بعد از انجام بازنگری مجدد به صورت پخته تر و جامع به کمیسیون عمران ارسال شود اما تا کنون این کار انجام نشده و ما همچنان منتظر طرح جامع مسکن هستیم.

هاشمی با تاکید بر ضرورت آگاهی نمایندگان از جزئیات طرح جامع مسکن و لیزینگ، گفت: در این وضعیت نمایندگان بهتر می توانند نقطه نظرات و پیشنهادات خود اعلام کنند و از سوی دیگر حامی و پشتیبان دولت در اجرای طرح باشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: چنانچه دولت بدون کسب نظرات و پیشنهادات نمایندگان طرح جامع مسکن را اجرا کند به علت بی توجهی به کلیه ابعاد ناچار به جلوگیری از اجرای طرح خواهیم شد.

هاشمی با بیان اینکه قطعا ارائه طرح با حضور وزیر راه و شهرسازی و مسئولان حوزه مسکن در کمیسیون انجام خواهد گرفت، تصریح کرد: مسئولان قول داده اند در طرح ها و برنامه های خود مشارکت بخش خصوصی پررنگتر خواهد بود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه چنانچه لیزینگ مسکن مشابه لیزینگ خودرو اجرا شود اشکالات اساسی به این طرح وارد است، افزود: اگر اشکالات مشاهده شده در لیزینگ خودرو برای اجرای لیزینگ مسکن برطرف شود می توان از این طرح به عنوان یکی از راه های خانه دار شدن مردم استفاده کرد.

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *