قاضی باید در صدور حکم به یقین برسد

15:52 - 24 تير 1396
کد خبر: ۳۲۸۹۷۶
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: قاضی برای اتخاذ تصمیم نهایی باید حجت داشته باشد و در تحقیق نباید به کم اکتفا کند و در صدور حکم به یقین برسد.

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در سفر به مشهد مقدس با قضات سازمان قضایی استان خراسان رضوی دیدار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی در این دیدار، به جایگاه قضاوت به عنوان شغل خطیر اشاره کرد و گفت: قضات کاری خطیر و استثنایی در این دنیا انتخاب کرده‎اند و این باعث افتخار است که به عنوان مرجعی به امورات مردم رسیدگی می‌کنند.


رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در خصوص نحوه رسیدگی و اتخاذ تصمیم نهایی قضایی گفت: قاضی برای اتخاذ تصمیم نهایی باید حجت داشته باشد و در تحقیق نباید به کم اکتفا کند و در صدور حکم به یقین برسد.


وی در ادامه، با اشاره به آثار اعتقاد به روز قیامت گفت: طبق آیات قرآن روزی فرا خواهد رسید که در آن روز دست افراد خالی است و تمام اعمال و رفتار انسان در جلوی چشمان وی قرار می‌گیرد و آن فردی که مجرم است این درخواست را دارد که همه چیز را فدا نماید، ولی دیگر فایده‌ای ندارد و قابل تبدیل شدن نیست.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *