شائبه وجود رانت در واگذاری جایگاه‌های سوخت به برخی افراد بیش از پیش به چشم می‌خورد

7:15 - 25 تير 1396
کد خبر: ۳۲۸۹۵۱
دسته بندی: سیاست ، گزارش و تحلیل
نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: شاعبه وجود رانت در واگذاری جایگاه‌های سوخت به برخی افراد بیش از پیش به چشم می‌خورد.

شاعبه وجود رانت در واگذاری جایگاه‌های سوخت به برخی افراد بیش از پیش به چشم می‌خوردهدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی با اشاره به موضوع برندینگ در واگذاری جایگاه‌های سوخت و مشکلات جایگاه‌داران در این رابطه، گفت: گفته‌ می‌شود تعدادی از افراد که هیچ تخصصی ندارند و از رانت استفاده کرده‌اند با تأسیس شرکت‌هایی، جایگاه‌داران سوخت را  مجبور می‌کنند که باید تحت نظر آنها فعالیت کنند وگرنه سوختی به آنها تعلق نخواهد گرفت.

وی با بیان اینکه این افراد جایگاه‌داران را مجبور می‌کنند تا تابلوی برند آنها را بر روی جایگاه‌های سوخت نصب کنند افزود: این افراد می‌کوشند تا از این طریق،‌ رقم بالایی از وزارت نفت و یا از جایگاه‌داران به جیب بزنند.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه شائبه وجود رانت در واگذاری جایگاه‌های سوخت به برخی افراد بیش از پیش به چشم می‌خورد تصریح کرد: معتقدم وزارت نفت اگر می خواهد این نوع فعالیت را عملیاتی کند بهتر بود پخش و پالایش را به جایگاه‌داران و یا بخش خصوصی واگذار می‌کرد نه اینکه دوباره یک‌سری واسطه بیایند و با کمک رانت اقدامات را به گونه دیگری پیش ببرند.

خادمی در پایان بیان داشت: همچنین مطلعیم که جایگاه داران شکایت‌های زیادی در این رابطه داشته‌اند و چندین جلسه هم با نمایندگان مجلس برگزار کرده‌اند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *