اینجا به مریخ زمین معروف است+عکس

14:34 - 24 تير 1396
کد خبر: ۳۲۸۹۰۱
اگر می‌خواهید مریخ را ببینید نیازی نیست خیلی از زمین دور شوید، کافیست به شمال شرقی اتیوپی بروید و مریخ زمینی را مشاهده کنید.
به گزارش گروه فضای مجازی ، اگر می‌خواهید مریخ را ببینید نیازی نیست خیلی از زمین دور شوید، کافیست به شمال شرقی اتیوپی بروید، نقطه‌ای که صد متر از سطح دریا پایین‌تر است و آن را یکی از پایین‌ترین نقاط زمین می‌دانند. جایی که حباب‌های آتشفشانی شب‌ها در آسمان می‌درخشند و تپه‌های سولفوری آن به رنگ زرد تبدیل شده اند و دریاچه‌ای از نمک نیز در این میان قرار دارد. فرورفتگی داناکیل (Danakil Depression) یکی از گرم‌ترین و غیرقابل سکونت‌ترین نقاط زمین است. اما در عوض تصویری سورئال و منحصر به فرد دارد به طوری که اصلا به نظر نمی‌رسد قسمتی از سیاره زمین باشد و گویا از سیاره‌ای دیگر آمده است. در گوشه و کنار جهان شاید فقط چند نقطه با چنین شرایطی بیابید، اما سرسخت‌ترین و زیباترین آن‌ها را می‌توان این فرورفتگی در اتیوپی دانست. رسیدن به این منطقه کار آسانی نیست و باید مراقب گرمای شدید آن بود چرا که در بهترین حالت شاید با گرمای ۵۰ درجه سانتیگراد روبه رو شوید، شدت این گرما برخی مواقع به قدری زیاد است که آن را جهنم روی زمین می‌خوانند.

شگفت آور است که در این محیط با چنین آب و هوایی، مردمانی زندگی می‌کنند. عفار‌ها، قومی هستند که در نزدیکی داناکیل زندگی می‌کنند، آن‌ها از دریاچه نمک این منطقه نمک استخراج کرده و به محلی‌ها می‌فروشند.

معمولا از داناکیل خیلی بازدید نمی‌شود و اکثر افرادی که تحمل کردن این گرما را به جان می‌خرند محققانی هستند که می‌خواهند به روی موادی که سطح این فرورفتگی را پوشانده آزمایش و تحقیق کنند. سفر به داناکیل بسیار سخت است چرا که این منطقه بسیار دور افتاده است و از نزدیک‌ترین نقطه باید حداقل یک روز کامل مسیری را به سمت منطقه عفار‌ها رانندگی کرد. گرمای شدید آن نیز دلیل دیگریست. علاوه بر این‌ها محققان معتقدند هوای این منطقه مسموم است و زیاد تنفس کردن آن مضر است به همین دلیل آن‌ها مجبورند ساعت‌هایی از روز را ماسک بزنند تا از این خطر به دور باشند.
 
 
 
 
 
 : انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.
 
 
منبع:اتاق خبر 24


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *