قوانین "پلیس پاکستان" اصلاح می‌شود

19:20 - 24 تير 1396
کد خبر: ۳۲۸۶۷۶
بعد از 73 سال قوانین پلیس پاکستان به ویژه پلیس ایالت پنجاب عوض می‌شود و سن استخدام از 22 الی 25 سال به 18 سال و سن بازنشستگی از 60 به 50 سال تغییر می‌کند.

به گزارش سرویس بین الملل تغییرات در پلیس با در نظر گرفتن قوانین ارتش و نقش مهم این نیروها در مبارزه با تروریسم داخلی صورت می‌گیرد.

بعد از 73 سال قوانین پلیس پاکستان به ویژه پلیس ایالت پنجاب عوض می‌شود و سن استخدام از 22 الی 25 سال به 18 سال و سن بازنشستگی از 60 به 50 سال تغییر می‌کند.

بعد از سال 1934میلادی این اولین بار است که در قوانین پلیس پاکستان به این صورت متحول می‌شود.

به گزارش دیلی اوصاف، انتظار می‌رود ظرف چند هفته آینده تغییرات بیشتری در قوانین پلیس پاکستان اعمال شود.

شهزاده سلطان فرمانده ارشد پلیس پاکستان در یک کنفرانس خبری گفت: تغییر در قوانین پلیس پاکستان به ویژه تغییر سن استخدام و بازنشستگی بر اساس قانون‌های ارتش انجام شده است.

وی افزود: چون پلیس پاکستان نقش مهمی در حفاظت از شخصیت‌های مهم و مردم دارد باید فعال و آماده به خدمت باشد.

سلطان تأکید کرد:‌ با توجه به جنگ مبارزه با تروریسم که پاکستان درگیر آن است نیروهای پلیس برای کار اداری استخدام نمی‌شوند و بیشتر باید در خیابان‌ها و اماکن عمومی با عوامل خرابکار درگیر باشند.

یکی از نیروهای پلیس پاکستان به شرط فاش نشدن نامش به خبرنگاران گفت: بیشتر پلیس‌ها از تغییر قوانین ناراضی هستند زیرا با زمان زیاد کار که 20 ساعت است حقوق مکفی دریافت نمی‌کنند از طرفی اگر سن بازنشستگی کم شده است باید حقوق بازنشستگی افزایش پیدا کند.

به گفته برخی نیروهای پلیس چرا ما باید مانند ارتشی‌ها خدمت کنیم اما حقوقی کمتر از آنها دریافت نماییم.

چندی پیش قمر جاوید باجواه فرمانده ارتش پاکستان که سرپرستی اجلاس امنیتی در کراچی مرکز ایالت سند را به عهده داشت ضمن تأکید بر ادامه طرح ملی مبارزه با تروریسم بر اصلاح نیروهای پلیس جهت بهبود وضعیت امنیتی کشور تأکید کرد.ارتباط بیشتر بین پلیس،تکاروان ارتش و نیروهای امنیتی همچنین عملیات‌های مشترک برای مبارزه با تروریسم از توافقات اجلاس امنیتی ایالت سند بود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *