انتخابات نظام پزشکی به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود

19:01 - 22 تير 1396
کد خبر: ۳۲۸۴۸۳
دسته بندی: جامعه ، عمومی
رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی در سراسر کشور به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

به گزارش گروه جامعه ، سید محمود تارا گفت: برگزاری انتخابات غیرحضوری و الکترونیکی از اتلاف وقت و هزینه بیش از ۲۰۰ هزار سفر شهری و بین شهری اجباری اعضای نظام پزشکی برای حضور در حوزه‌های اخذ رای جلوگیری می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد در چند دقیقه از هر نقطه‌ای از کشور به نامزد‌های مورد نظر خود، رای بدهند.


وی اظهار داشت: انتخابات الکترونیک به صورت آنلاین برای تمامی حوزه‌های اخذ رای و در کل کشور برگزار می‌شود و همه اعضای نظام پزشکی بدون استثناء می‌توانند در آن شرکت کند.


رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: اعضای نظام پزشکی برای شرکت در انتخابات الکترونیکی نظام پزشکی باید از طریق تلفن همراه شخصی خود، کد ۱۲ رقمی را دریافت کرده و با آن کد در سامانه انتخابات به آدرس entekhabat.behdasht.gov.ir رای خود را ثبت کنند.


تارا گفت: همزمان با آغاز رسمی فرآیند انتخابات در ۳۰ تیرماه ۹۶، اعضای نظام پزشکی می‌توانند با تلفن همراه که شماره آن در سامانه نظام پزشکی ثبت شده و یا مالکیت آن به نام فرد رای دهنده است، شماره ملی خود را به سامانه ۲۰۰۰۱۹۰ ارسال کرده و کد رمز را دریافت کنند.


وی افزود: افراد پس از دریافت کد رمز ۱۲ رقمی یک ساعت فرصت دارند تا پس از ورود به سامانه با شماره ملی، شماره نظام پزشکی و کد رمز، رای خود را ثبت کنند و در صورتی که فرد در این یک ساعت به هر دلیلی نتواند رای بدهد، فقط یک بار دیگر تا پایان زمان رای گیری می‌تواند درخواست کد رمز کند.


تارا تصریح کرد: اگر اعضای نظام پزشکی بخواهند از شماره دیگری به جز شماره همراه ثبت شده در نظام پزشکی و یا شماره‌ای که مالکیت آن به نام فرد نیست، استفاده کنند باید از روز شنبه ۲۴ تیرماه، برای احراز شماره همراه خود اقدام کنند و از وجود شماره همراه خود در سامانه انتخابات، اطمینان حاصل کنند.


وی گفت: توصیه ما این است که اعضای نظام پزشکی برای دریافت کد رمز حتما از شماره‌های تلفن همراهی استفاده کنند که یا در سامانه نظام پزشکی ثبت شده و یا مالکیت آن به نام خودشان است، زیرا برای تشخیص هویت شماره‌های تلفن همراه از سرویس‌های امنیتی پیشرفته‌ای استفاده می‌کنیم.


رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت افزود: اگر اعضای نظام پزشکی به توصیه‌ها عمل کنند، در فاصله یک تا دو دقیقه می‌تواند رای خود را ثبت کنند.


وی افزود: بعد از ثبت رای اعضا در سامانه انتخابات، یک کد رهگیری طولانی را دریافت می‌کنند که فقط در اختیار خود افراد است که حتما باید آن را نگه دارند، زیرا در صورتی که افراد به هر دلیلی پس از برگزاری انتخابات، شکایتی داشته باشند، باید حتما این کد را به همراه داشته باشد.


تارا یادآور شد: ارائه کد رهگیری در زمان شکایت افراد پس از انتخابات، به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات سازمان نظام پزشکی اجازه می‌دهد تا شکایت فرد را پیگیری کند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *