رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

مرمتگران مهمان سه خانه تاریخی لار

14:26 - 22 تير 1396
کد خبر: ۳۲۸۴۳۱
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس از آغاز عملیات مرمت خانه‌های تاریخی محمودی، مؤیدی و احیای محوطه بنای باغ نشاط با اعتبار دو میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال در شهرستان لارستان خبر داد.

مرمتگران مهمان سه خانه تاریخی لاربه‌گزارش گروه جامعه خبرگزای میزان، مصیب امیری گفت: با توجه به ضرورت احیا و حفاظت از خانه‌ها و بنا‌های تاریخی استان، این اداره‌کل از محل اعتبارات استانی و پایگاه میراث‌فرهنگی لارستان در سال ۹۶، اجرای عملیات مرمت خانه‌های تاریخی محمودی، مؤیدی و بنای تاریخی باغ نشاط را در دستورکار قرار داد.

وی ادامه داد: از میزان اعتبار مورداشاره یک‌ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال آن متعلق به مرمت دو خانه تاریخی محمودی و مؤیدی است که ۷۶۰ میلیون ریال آن را منابع استانی و پایگاه میراث‌فرهنگی لارستان و ۷۶۰ میلیون ریال دیگر آن را پایگاه میراث‌فرهنگی و شهرداری لار، براساس تفاهم‌نامه منعقدشده بین خود، تأمین کرده‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس همچنین به اعتبار تخصیص‌یافته برای احیای محوطه باغ نشاط لارستان اشاره کرد و گفت: با تخصیص ۹۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و پایگاه میراث‌فرهنگی لارستان، احیای باغچه‌ها، تأسیسات و آبیاری درختان باغ آغاز شده است.

خانه تاریخی محمودی که متعلق به دوره زندیه است در تاریخ ۱۳۸۲/۳/۱۰ به‌شماره ۸۶۷۸، خانه تاریخی مؤیدی که متعلق به دوره قاجار است در تاریخ ۱۳۸۴/۵/۱۹ به‌شماره ۱۲۶۸۸ و بنای تاریخی باغ نشاط که متعلق به دوره افشار است به‌شماره ۹۷۳ در تاریخ ۱۳۵۳/۵/۱۳ در فهرست آثار ملی به‌ثبت رسیده‌اند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *