حریفان جوانان جودوی کشورمان مشخص شدند

18:31 - 21 تير 1396
کد خبر: ۳۲۸۲۸۱
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
آیین قرعه‌کشی رقابت‌های جودوی جوانان آسیا عصر امروز (چهارشنبه) همزمان با قرعه‌کشی رقابتهای رده سنی نوجوانان در شهر بیشکک کشور قرقیزستان انجام شد.

به گزارش گروه ورزشی   و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش، پیکارهای جودوی قهرمانی نوجوانان و جوانان  آسیا از صبح فردا (پنج‌شنبه) 22تیر ماه در شهر بیشکک کشور قرقیزستان با انجام مبارزات رده سنی نوجوانان در دو بخش دختران و پسران آغاز می‌شود و با پایان مبارزات رده سنی نوجوانان در روز جمعه، جوانان جودوکار در شرایطی از روز شنبه 24 تیر ماه در هجدهمین دوره این رقابت‌ها روی تاتامی می‌روند که از 178 جودوکار از 17 کشور به مدت 2 روز با هم مبارزه خواهند کرد.

بر اساس این گزارش روز شنبه 24 تیر ماه در نخستین روز مبارزات رده سنی جوانان سهیل جمال آبادی، محمدرضا صدیقی، علیرضا خجسته، جعفر فیروزآبادی و امین کامیاب در بخش پسران و لیلا سیاوشی در بخش دختران 6 نماینده جودوی ایران در بخش جوانان خواهند بود، مبارزات این روز در اوزان منهای 55، منهای 60، منهای66، منهای 73 پسران و منهای 44، منهای 48، منهای 52 و منهای 57 دختران پیگیری می‌شود.

در جدول 13نفره وزن منهای 55کیلوگرم، سهیل جمال آبادی در دور نخست استراحت دارد و سپس به مصاف برنده چین تایپه و مغولستان خواهد رفت، یکی از جودوکاران هند، قزاقستان یا ازبکستان رقیب جمال آبادی در مرحله نیمه نهایی خواهد بود.

در وزن منهای 60 کیلوگرم محمد رضا صدیقی در مبارزه نخست جودوکار کشور نپال را پیش رو دارد و در صورت پیروزی به مصاف برنده ازبکستان و مغولستان خواهد رفت، از بین جودوکاران ازبکستان، هند، قزاقستان و یا ژاپن یک نفر حریف صدیقی در مرحله نیمه‌نهایی خواهد بود. در این وزن 16 جودوکار حضور دارند.

در وزن منهای 66کیلوگرم در شرایطی16 جودوکار با هم رقابت می‌کنند که علیرضا خجسته جوان شایسته جودو ایران ابتدا با چین تایپه مصاف می‌کند و سپس برابر برنده دیدار قزاقستان سوریه به میدان خواهد رفت، یک از کشورهای قرقیزستان، نپال، مغولستان و یا قرقیزستان حریف مرحله نیمه‌نهایی خجسته خواهند بود.

جعفر فیروز آبادی دیگر نماینده کشورمان در این وزن ابتدا برابر جودوکار مغولستان به میدان می‌رود و در صورت پیروزی به مصاف برنده دیدار ازبکستان و کره می‌رود. از بین نمایندگان هند، ژاپن، تاجیکستان و یا ویتنام یک نفر حرف فیروز آبادی در مرحله نیمه‌نهایی است.

در وزن منهای 73 کیلوگرم امین کامیاب در جدو16 نفره این وزن ابتدا جودوکاری از کشور میزبان را پیش رو دارد و در ادامه با برنده ازبکستان و مغولستان دیدار می‌کند یکی از جودوکاران قزاقستان، هنگ‌کنگ، چین تایپه و یا تاجیکستان حریف نیمه‌نهایی کامیاب ‌خواهند بود.

در بخش دختران نیز در وزن منهای 48کیلوگرم لیلا سیاوشی ابتدا به مصاف جودوکار کشور میزبان خواهد رفت و در صورت پیروزی برابر حریفی از قزاقستان به میدان می‌رود، در این وزن 10 جودوکار حضور دارند.

اما در روز پایانی در بخش پسران جودوکارن اوزان منهای 81، منهای 90، منهای 100 و به اضافه 100 کیلوگرم و اوزان منهای 63، منهای 70، منهای 78 و به اضافه 78 دختران روی تاتامی می‌روند، جواد مرادی، حامد رشیدی، قاسم باغچقی، علی پرهیزکار، حمیدرضا ملک زاده، مریم بربت و زهرا باقری نمایندگان کشورمان در روز پایانی این رقابت‌ها هستند.

در وزن منهای 81 کیلوگرم و در حضور 12جودوکار جواد مرادی ابتدا برابر نماینده چین تایپه به میدان می‌رود و در صورت پیروزی به مصاف جودوکار قزاقستانی می‌رود.

در وزن منهای 90 کیلوگرم و در حضور 13 جودوکارحامد رشیدی حریفی از کشور میزبان را پیش رو دارد و سپس به مصاف برنده هند و مغولستان می‌رود، یک از جودوکاران ژاپن، کره و یا تاجیکستان حریف مرحله بعد رشیدی خواهد بود.

دیگر نماینده کشورمان در این وزن قاسم باغچلی ابتدا به مصاف جودوکار قزاقستانی می‌رود و در مبارزه دوم حریفی از ازبکستان را پیش رو خواهد داشت.

علی پرهیزکار در وزن منهای 100 کیلوگرم دور نخست استراحت دارد و سپس برابر نماینده کشور میزبان به میدان خواهد رفت، در این وزن 11جودوکار حضور دارند، و حریف پرهیزکار در مرحله نیمه‌نهایی یک از کشورهای مغولستان، کره و یا تاجیکستان خواهد بود.

اما در سنگین وزن و در جدول 9 نفره این وزن، حمیدرضا ملک‌زاده پس از استراحت در دور نخست جودوکاری از تاجیکستان را پیش رو خواهد داشت. برنده هند و قزاقستان حریف ملک زاده در مرحله نیمه‌نهایی خواهد بود.

در جدول 8 نفره وزن منهای 70 کیلوگرم دختران، مریم بربت با نماینده چین تایپه مصاف خواهد کرد و سپس مقابل برنده دیدار کره و ازبکستان به میدان می‌رود.

در جدول 9نفره وزن منهای 78 کیلوگرم نیز زهرا باقری دور نخست استراحت دارد و سپس به مصاف برنده هند و ژاپن خواهد رفت.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *