تصرف غیرقانونی در وجوه دولتی شهرک‌های صنعتی بجنورد / ۸ نفر تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند

12:57 - 21 تير 1396
کد خبر: ۳۲۸۱۱۵
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی از رسیدگی به گزارش واصله از سازمان بازرسی در خصوص تصرف غیر قانونی در وجوه دولتی در شهرک‌های صنعتی بجنورد خبر داد.

۸ نفر به اتهام تصرف غیرقانونی در وجوه دولتی تحت تعقیب قضایی قرار گرفتندحجت الاسلام و المسلمین قدرتی رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، از رسیدگی به گزارش واصله از سازمان بازرسی در خصوص تصرف غیرقانونی در وجوه دولتی در شهرک‌های صنعتی بجنورد خبر داد.

وی گفت: در این خصوص ۸ نفر تحت تعقیب قضایی قرار گرفته که با توجه به تحقیقات مقدماتی اتهام تصرف غیرقانونی و معاونت در جرم به متهمین تفهیم شده است.

این مقام قضایی ادامه داد: مطابق گزارشات واصله از سازمان بازرسی استان و اقرار متهمان و وجوه پرداخت شده جهت خرید ارزاق برای کارکنان یکی از ادارات، دادگاه بدوی متهم ردیف اول را محکوم کرده و با توجه به اینکه رای صادره قطعی نیست، طرفین پرونده فرصت تجدیدنظرخواهی و اعتراض به رای را دارند.

حجت الاسلام قدرتی در خصوص سایر متهمان اظهار کرد: با توجه به بررسی‌های بعمل آمده دادگاه بدوی رای بر برائت سایر متهمان صادر کرده است.

این مقام مسئول با تاکید بر قاطعیت دستگاه قضا در برخورد با مفاسد اقتصادی خاطرنشان کرد: نظارت مستمر بر نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی یکی از راه‌های پیشگیری از این گونه جرائم است و البته اگر همه افراد خدا را ناظر بر اعمال و رفتارشان بدانند هیچ وقت مرتکب چنین جرائمی نخواهند شد.

 انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *