رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

مردم فرانسه آماده تظاهرات سراسری علیه ترامپ شدند

12:26 - 21 تير 1396
کد خبر: ۳۲۸۰۹۴
رئیس جمهور آمریکا روز جمعه 14 جولای و همزمان با روز استقلال فرانسه به این کشور سفر خواهد کرد با این حال بسیاری از مردم فرانسه اعلام کرده‌اند که تظاهراتی را علیه وی برگزار خواهند کرد.
برنامه‌ریزی برای تظاهرات علیه ترامپ در فرانسهبه گزارش گروه بین‌الملل ، پایگاه ان بی سی گزارش داد: مردم فرانسه قصد دارند همزمان با ورود دونالد ترامپ به این کشور در روز جمعه ۱۴ جولای به مناسبت روز استقلال فرانسه تظاهراتی را علیه وی برگزار کنند.
ان.بی.سی نوشت: همه ساله مردم فرانسه در روز استقلال این کشور همکاری واشنگتن-پاریس را نیز گرامی می‌دارند اما به نظر می‌رسد که حضور ترامپ همه چیز را تغییر خواهد داد.
 
ماه قبل رئیس جمهور فرانسه از ترامپ برای حضور در جشن سالروز استقلال این کشور دعوت به عمل آورده است اما معترضان ترامپ متعهد شده‌اند که استقبالی نه‌چندان دوستانه از وی خواهند کرد.
 
فعالان گروه «پاریس علیه ترامپ» روز دوشنبه اعلام کردند که مجموعه‌ای از اقدامات را برای روز استقلال پیش‌بینی کرده‌اند تا ترامپ متوجه شود مورد استقبال مردم فرانسه قرار نگرفته است.
 
این گروه اعلام کرده‌اند که در میدان جمهوری پاریس که یکی از میدان‌های مطرح در پایتخت فرانسه است در روز استقلال حرکاتی با مضمون «اینجا قلمرو ترامپ نیست» انجام خواهد شد.
 
ان.بی.سی در گزارش خود نوشت: ترامپ در بسیاری از کشورهای اروپایی از محبوبیت بسیار کمی برخوردار بوده و بر اساس نظر سنجی مؤسسه «پیو»، در فرانسه نیز 86 درصد مردم در امور جهانی به وی اعتماد ندارند.
 
معترضان فرانسوی همچنین اعلام کرده‌اند که در روز استقلال تظاهراتی نیز علیه «آمانوئل ماکرون»  برپا خواهند کرد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *